Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2XBOXGCN
Okładka Die Hard: Vendetta (PS2)

Die Hard: Vendetta

Dynamiczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł ten w wyraźny sposób nawiązuje do słynnej kinowej trylogii. Do pokonania jest kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów.

Przygodowe | FPP | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka Die Hard: Vendetta (PS2)

producent: Bits Studios

data premiery gry:

15lis2002

GCN PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Die Hard: Vendetta to dynamiczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł ten w wyraźny sposób nawiązuje do słynnej kinowej trylogii, w Polsce znanej jako „Szklana pułapka”. Pomimo tego, iż opisywany tytuł nie powiela fabuły żadnego z filmów, zawiera szereg mniej lub bardziej zauważalnych odniesień do kinowych produkcji. Opracowania Vendetty podjęło się Bits Studios. Firma ta znana jest również dzięki takim tytułom jak Constantine czy Rogue Ops. Die Hard: Vendetta powstało z myślą o pojedynczym graczu.

Miłośników kinowej trylogii zainteresuje z pewnością fakt, iż w trakcie gry mamy okazję wcielić się w postać policjanta Johna McClane’a. Tak jak już wcześniej zostało powiedziane, Vendetta nie zawiera żadnych wyraźnych odniesień do filmów z serii Die Hard. Akcja omawianej zręcznościówki osadzona została kilka lat później. McClane w dalszym ciągu jest policjantem operującym na terenie Los Angeles i po raz kolejny będzie musiał powstrzymać grupkę szaleńców.

Właściwa zabawa przebiega w bardzo zbliżony do tego typu produkcji sposób. Główny bohater stacza przede wszystkim efektowne pojedynki z wrogo nastawionymi postaciami. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż poziom sztucznej inteligencji przeciwników stoi na bardzo wysokim poziomie. Bandyci potrafią działać w grupach, czy też atakować z zaskoczenia. Co więcej, zabicie ich przywódcy może spowodować, iż podległa mu grupa złoczyńców zdecyduje się ostatecznie poddać. Jak na klasyczną zręcznościówkę przystało, John musi również wykonywać wiele innych czynności – omijać różnorakie przeszkody, czy chociażby wspinać się na wyższe poziomy. Co więcej, zadbano również o elementy typowe dla współczesnych skradanek. McClane może więc pozostawać w cieniu atakując przeciwników z zaskoczenia, bądź też omijać ich, tak aby skupić się wyłącznie na głównych celach danej misji.

Die Hard: Vendetta posiada również szereg nawiązań do klasycznych przygodówek. Główny bohater musi zbierać potrzebne dowody, czy też przesłuchiwać postaci niezależne. Oprawa wizualna opisywanej strzelanki prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Na uwagę zasługują jedynie liczne scenki przerywnikowe, a także towarzyszące poczynaniom głównego bohatera efektowne eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Die Hard: Vendetta

18+

Wymagania sprzętowe Die Hard: Vendetta

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GCN
PS2
XBOX