Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas (PC)

Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas

Kontynuacja ciepło przyjętej produkcji z 1996 roku, która łączy trzy różne gatunki i pozwala graczom sprawdzić swoje umiejętności w trzeciosoobowej grze akcji, celowniczku oraz grze wyścigowej. Ponownie głównym bohaterem jest znany z kinowego ekranu John McClane.

Akcji | TPP | samochodowe | filmy | rail shooter

Okładka Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas (PC)

producent: n-Space

wydawca: Fox Interactive

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

29lut2000

PS1

9mar2000

PC

Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas jest kontynuacją produkcji z 1996 roku, która ponownie łączy trzy różne style zabawy. W zależności od planszy, na graczy czeka gra akcji z widokiem TPP, tytuł wyścigowy oraz celowniczek. Za projekt odpowiada studio N-Space, które opracowało też m.in. Duke Nukem: Time to Kill i Duke Nukem: Land of the Babes.

Fabuła

John McClane otrzymuje telefon od przyjaciela Kenny’ego Sinclaira, który został właśnie wybrany naczelnikiem więzienia Mesa Grande w Las Vegas. Mężczyzna zaprasza go na organizowane z tej okazji przyjęcie. Bohater zjawia się na miejscu i tradycyjnie ląduje w samym sercu kryminalnej zawieruchy. W placówce penitencjarnej wybucha bunt, w efekcie którego na wolność wydostaje się m.in. groźny terrorysta Klaus Van Haug. John wyrusza jego śladem. Wkrótce wpada na trop misternej intrygi złoczyńców, którzy chcą przejąć kontrolę nad stolicą hazardu.

Mechanika

Produkcja studia N-Space stanowi w praktyce połączenie trzech różnych gatunków. Style zabawy przeplatają się w ramach dwudziestu pięciu opracowanych poziomów, zapewniając rzadko spotykaną w tytułach epoki PlayStation 1 różnorodność o takiej skali.

Część misji wykonano w stylu gry akcji z widokiem TPP. Wykorzystując zdobyte od przeciwników i znalezione na mapach bronie, w tym pistolety, strzelby i karabiny, gracze przebijają się przez kolejne fale oponentów. Większość zadań ogranicza się do konieczności dotarcia do określonego punktu na mapie, ale sporadycznie twórcy modyfikują cele, wymuszając np. uratowanie zakładników. Podczas wymian ognia przydaje się opcja przycelowania – wówczas kamera prezentuje na moment wydarzenia z oczu postaci, ułatwiając namierzenie i wyeliminowanie wrogów, którzy na przykład ukryli się za osłoną.

Druga grupa misji reprezentuje gatunek zręcznościowych strzelanin, popularnie nazywanych celowniczkami. Kamera prezentuje akcję z oczu postaci, która porusza się automatycznie po wyznaczonej przez twórców ścieżce. Zadanie gracza ogranicza się tylko do eliminowania przeciwników, którzy pojawią się na ekranie, a także trafiania specjalnych punktów, zapewniających apteczki, amunicję czy dodatkowe uzbrojenie.

W trzecim segmencie John McClane zasiada za kierownicą różnych pojazdów, a jego celem jest wykonywanie zadań na wyznaczonym obszarze Las Vegas, jak wyeliminowanie wrogów, doścignięcie uciekającej maszyny czy dotarcie we wskazane miejsce. Niezależnie od rodzaju wyzwania, za każdym razem graczowi towarzyszy licznik czasu, w którym musi się zmieścić, by ukończyć poziom. Dodatkowe sekundy są możliwe do zdobycia w formie umieszczonych na mapie zegarków.

Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas oferuje dwa moduły zabawy. W pierwszym poszczególne gatunki są przemieszane i prezentują chronologicznie historię. W trybie Arcade każdy z gatunków jest rozdzielony, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić czas tylko przy lubianym rodzaju rozgrywki.

Kwestie techniczne

Produkcja studia N-Space bazuje na licencji Szklanej Pułapki, ale poza tytułem i nazwiskiem bohatera nie ma zbyt wiele wspólnego z holywoodzką serią. Autorzy poprawili nieco oprawę graficzną, tworząc nieco bardziej szczegółowe trójwymiarowe modele postaci oraz rozbudowane poziomy. Fabuła prezentowana jest w formie wstawek FMV oraz tekstowych opisów przed każdą misją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas

Wymagania wiekowe Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas

16+

Wymagania sprzętowe Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300 MHz, 32 MB RAM, Karta grafiki 4 MB, 90 MB HDD, Windows 95/98

PC
PS1