Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Duke Nukem: Land of the Babes (PS1)
OkładkaDuke Nukem: Land of the Babes (PS1)

Duke Nukem: Land of the Babes PS1

Kontynuacja wydanej w 1998 roku gry Duke Nukem: Time to Kill, która w niewielkim stopniu zmienia założenia oryginału. Produkcja jest grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby.

Akcji | TPP | science fiction

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Duke Nukem: Land of the Babes Premiera PS1

19września2000

producent: 3D Realms wydawca: Take 2 Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Duke Nukem: Land of the Babes

Duke Nukem: Time to Kill

Apocalypse

Millennium Soldier: Expendable

Kontynuacja wydanej w 1998 roku Duke Nukem: Time to Kill, która w niewielkim stopniu zmienia założenia oryginału. Produkcja bazuje na typowych schematach obowiązujących w grach akcji TPP, oferując miks strzelania, elementów zręcznościowych i prostych wyzwań logicznych.

Fabuła

Duke dowiaduje się, że w przyszłości kosmici wymordowali wszystkich mężczyzn na Ziemi, a kobiety zniewolili. Za pomocą portalu przenosi się w czasie, by wspomóc walczące z obcą rasą buntowniczki i wyzwolić świat. Na miejscu odkrywa, że główny naukowiec ruchu oporu, Houston, została uprowadzona przez wrogów. Wyrusza jej na ratunek, stopniowo odkrywając kolejne sekrety misternego planu najeźdźców.

Mechanika

Land of the Babes stanowi rozwinięcie założeń poprzednika. Podobnie jak w Time to Kill akcja prezentowana jest zza pleców postaci. Gracze na kolejnych poziomach muszą eliminować napotkanych wrogów, radzić sobie z rozmaitymi wyzwaniami zręcznościowymi i rozwiązywać proste zagadki logiczne. Twórcy dodali kilka nowych typów broni, część uzbrojenia też zmodyfikowali. Nowością w sequelu są poziomy rozgrywające się pod wodą oraz w przestrzeni kosmicznej. Zabawę urozmaica też system ego, którego poziom Duke uzupełnia, zabijając wrogów i zbierając przydatne przedmioty.

Tryby gry

W Land of the Babes bawić mogą się nie tylko samotnicy. W dedykowanym dwóm osobom trybie deathmatch stają oni do walki na podzielonym ekranie. Pojedynki toczone są na kilku planszach nawiązujących do poszczególnych map z trybu fabularnego i z wykorzystaniem całego dostępnego dla Duke’a ekwipunku.

Kwestie techniczne

Produkcja 3D Realms stanowi typową kontynuację, w której silnik gry został jedynie w lekkim stopniu usprawniony, a cała mechanika zabawy doczekała się niewielkich modyfikacji. Land of the Babes, w porównaniu do poprzednika, wyróżnia wyższy poziom trudności, a także wprowadzona funkcja automatycznego namierzania wrogów, która wpływa na sposób prowadzenia wymian ognia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Duke Nukem: Land of the Babes: 16+