Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2015, 08:59

autor: Luc

Coaster Park Tycoon – twórcy Elite: Dangerous pracują nad nową grą ekonomiczną

Studio Frontier Developments, odpowiedzialne za niedawno wydane Elite: Dangerous, zapowiedziało na 2016 rok swoją kolejną produkcję – Coaster Park Tycoon. Tym razem będzie to gra strategiczno-ekonomiczna, w której stworzymy i pokierujemy parkiem rozrywki.

Niedługo ponownie skonstruujemy wymyślne kolejki – dokładnie tak jak w RollerCoaster Tycoon 3. - Coaster Park Tycoon – twórcy Elite: Dangerous pracują nad nową grą ekonomiczną - wiadomość - 2015-01-28
Niedługo ponownie skonstruujemy wymyślne kolejki – dokładnie tak jak w RollerCoaster Tycoon 3.

Po ciepło przyjętym Elite: Dangerous, Frontier Developments postanowiło skupić się na innej gałęzi elektronicznej rozrywki. Ogłaszając prace nad kolejnym tytułem – Coaster Park Tycoon, twórcy wracają do klimatów, które kilkanaście lat wcześniej zapewniły im trwającą do dziś popularność. Studio mające na swoim koncie m.in. serię RollerCoaster Tycoon, ostatni, popularny i udany tytuł w gatunku strategiczno-ekonomicznym wydało blisko dekadę temu, ale wraz z Coaster Park Tycoon ma nadzieję powrócić na szczyt. Podobnie jak w pierwowzorze, naszym głównym zadaniem będzie stworzenie jak najlepszego parku rozrywki oraz odpowiednie zarządzanie całą inwestycją. Szczegółów odnośnie samej produkcji wciąż nie znamy, choć twórcy zapowiedzieli, że premiery możemy spodziewać się w 2016 roku. Gra według wstępnych planów ma zostać wydana jedynie na komputery stacjonarne.

To, w jakiej formie jest Frontier Developments jeśli chodzi o tytuły inspirowane RollerCoaster Tycoon, przekonamy się jednak znacznie wcześniej. Już 3 marca tego roku na rynku pojawi się bowiem ScreamRide – gra przeznaczona na Xboksa One i Xboksa 360, polegająca na budowaniu i testowaniu zwariowanych kolejek górskich.