Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 12:28

autor: Góral

Child of Light zadebiutowało na rynku. Zobacz oceny nowego RPG-a Ubisoftu

Dwuwymiarowa gra RPG Child of Light ze stajni firmy Ubisoft zadebiutowała dziś w ramach cyfrowej dystrybucji na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii U oraz komputerach PC.Tytuł zebrał wysokie, ale mimo wszystko mieszane opinie, z którymi zapoznacie się w dalszej części niniejszej informacji.

Dziś ma miejsce europejska, w tym i polska, premiera gry Child of Light of firmy Ubisoft. Niecodzienna, dwuwymiarowa produkcja z gatunku RPG jawiła się jako śliczny, aczkolwiek tajemniczy projekt. Światowe media wzięły ją jednak na spytki, dzięki czemu możmy przedstawić Wam kilka wybranych opinii. Większość recenzentów jest jednak zgodna – to bardzo ładna i ciekawa propozycja nie tylko dla fanów gatunku, lecz nie jest pozbawiona błędów. W związku z tym Child of Light wywołało dość skrajne emocje, co najlepiej obrazują średnie ocen w serwisie Metacritic. Przy PC-towej wersji widnieje 75 punktów, 80 może się pochwalić edycja na PlayStation 4, 82 na Xboksa One, a najbardziej grę docenili redaktorzy ogrywający wydanie dedykowane PlayStation 3 (90 punktów).

Gorąco zachęcam także do zapoznania się z materiałem wideo przygotowanym przez ekipę serwisu tvgry.pl, który obejrzycie powyżej. Jeżeli spodobało się Wam to, co zobaczyliście i o czym przeczytaliście, to możecie rozglądnąć się za najciekawszymi ofertami rodzimych sprzedawców, u których można nabyć grę w wydaniu pudełkowym (brak nośnika, w opakowaniach znajduje się kod umożliwiający pobranie gry z PlayStation Network) na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. Tytuł dostępny jest również w ramach Xbox Live (59,99 zł) oraz na komputerach PC, m.in. w sklepie Uplay (59,99 zł).

Child of Light zadebiutowało na rynku. Zobacz oceny nowego RPG-a Ubisoftu - ilustracja #2

Wybrane oceny gry Child of Light:

Child of Light to dwuwymiarowa gra RPG stworzona przez firmę Ubisoft. Tytuł powstał w oparciu o technologię UbiArt Framework, znaną między innymi z gier Rayman Origins oraz Rayman Legends. Silnik doskonale sprawdza się w generowaniu grafiki 2D, co po raz kolejny udowodniono najnowszą produkcją. Francuski koncern pracuje obecnie nad Valiant Hearts: The Great War – tytułem, który również wykorzysta możliwości UbiArt Framework.