Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 13:21

autor: "Vergil"

Cenega wyda Dying Light 2 w Polsce

Firmy Cenega i Techland poinformowały o nawiązaniu współpracy, na mocy której ta pierwsza zajmie się dystrybucją gier wrocławskich deweloperów na terenie naszego kraju. „Na pierwszy ogień” idzie Dying Light 2, którego premiera jest planowana na wiosnę 2020 roku.

Pod koniec lutego donosiliśmy Wam o tym, że Techland Wydawnictwo rozpoczyna proces wygaszania działalności na terenie Polski. Choć wówczas informowano, że „dotyczy to wyłącznie dystrybucji pudełkowych gier 3rd party”, okazuje się, iż ten sam los spotka również tworzoną przez tę firmę grę Dying Light 2.

Techland i Cenega ogłosiły bowiem, że „rozpoczęły oficjalną współpracę w zakresie dystrybucji gier studia Techland w Polsce”, a pierwszą produkcją Techlandu wydaną przez firmę Cenega będzie właśnie przygoda Aidena Caldwella. Niestety wciąż nie poznaliśmy daty premiery tego tytułu – w oficjalnym komunikacie ograniczono się jedynie do informacji, wedle której na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One trafi on wiosną przyszłego roku i nad Wisłą otrzyma kinową lokalizację.

Świat Dying Light 2 będzie się zmieniał w zależności od dokonywanych przez nas wyborów. - Cenega wyda Dying Light 2 w Polsce - wiadomość - 2019-08-19
Świat Dying Light 2 będzie się zmieniał w zależności od dokonywanych przez nas wyborów.

Przypomnijmy, że Dying Light 2 po raz pierwszy zaprezentowano światu na zeszłorocznych targach E3. W tym roku do Los Angeles przywieziono natomiast nowy zwiastun i ujawniono orientacyjny termin premiery tej produkcji, a także pokazano rozbudowany gameplay. Projekt pojawi się również na startujących dzisiaj targach gamescom 2019, a nowy zapis rozgrywki wprost od deweloperów będzie można zobaczyć 26 sierpnia. Warto przy tym odnotować, że choć produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksa One, wedle zapewnień twórców trafi również na konsole nowej generacji Sony i Microsoftu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Dying Light
  2. Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!
  3. Wszystko o Dying Light 2