Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2019, 09:45

autor: Serek

Dying Light 2 - Techland niebawem pokaże rozszerzony gameplay

Studio Techland ogłosiło za pośrednictwem Twittera, że pod koniec sierpnia zobaczymy oficjalną prezentację rozgrywki z Dying Light 2. Bardzo możliwe, że twórcy zdecydują się również podać konkretną datę premiery.

Dying Light 2 będzie dużo bardziej różnorodną produkcją od „jedynki”. - Dying Light 2 - Techland niebawem pokaże rozszerzony gameplay - wiadomość - 2019-08-15
Dying Light 2 będzie dużo bardziej różnorodną produkcją od „jedynki”.

Dying Light 2 było jedną z najlepiej odebranych produkcji podczas E3 2019. Kontynuacja gry skupionej na parkourze i zabijaniu zombie ma szansę nie tylko powtórzyć sukces pierwowzoru, co zdecydowanie go przebić. Na targach w Los Angeles mogliśmy zobaczyć jedynie nowy trailer i poznać przybliżoną datę premiery, gdyż pokaz tytułu odbył się za zamkniętymi drzwiami. Oczywiście w sieci pojawiły się materiały prezentujące fragmenty rozgrywki, ale nie pochodziły one bezpośrednio od twórców. Teraz jednak ma się to zmienić, bowiem Techland za pośrednictwem Twittera zapowiedział, że zaprezentuje rozszerzony zapis rozgrywki już 26 sierpnia o godzinie 20:00.

To świetna wiadomość dla graczy, którzy czekali na oficjalną prezentację rozgrywki. Weźmy także pod uwagę, że gameplay ukaże się w sieci chwilę po zakończeniu targów gamescom 2019. Można zatem założyć, że Techland jedzie do Kolonii z gotowym demem, które udostępni zwiedzającym. Tak czy inaczej, niespełna dwa tygodnie dzielą nas od obejrzenia nowego materiału z gry. Wczoraj ogłoszono również, że Koch Media zajmie się dystrybucją produkcji na terenie Europy i Australii.

Dying Light 2 zapowiada się na świetną kontynuację „jedynki”. Akcja tytułu ma toczyć się 15 lat po zakończeniu pierwszej części, ale w zupełnie innym miejscu. Zmianie ma ulec również główny bohater. Zamiast Kyle’a Crane’a zobaczymy Aidena Caldwella, którego decyzje wpłyną na rzeczywisty wygląd lokacji. Co jeszcze ciekawsze, Dying Light 2 jest tworzone z myślą także o PlayStation 5 oraz Xboksie Scarlett. Chociaż to zdecydowanie pieśń przyszłości.

Tytuł zadebiutuje na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 wiosną 2020 roku i otrzyma polską wersję językową (kinową - z napisami).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light 2