Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2015, 12:48

autor: Luc

CD Projekt RED nie wyda odświeżonego Wiedźmina ani Wiedźmina 2

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie dwie poprzednie części. Twórcy serii przyznali jednak, że nie zamierzają w najbliższej przyszłości wydawać ich na konsole ósmej generacji.

Geralt już wypatruje kolejnych przygód. - CD Projekt RED nie wyda odświeżonych edycji Wiedźmina ani Wiedźmina 2 - wiadomość - 2015-03-08
Geralt już wypatruje kolejnych przygód.

Po wczorajszym opublikowaniu nowego, kilkuminutowego gameplay’a z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, pora na kolejne doniesienia. Podczas trwającego PAX East, przedstawiciele CD Projekt RED zostali zapytani o możliwość wydania poprzednich odsłon serii – Wiedźmina oraz Wiedźmina 2: Zabójcy Królów – w odświeżonej wersji. Popularna praktyka wydawania starszych tytułów w HD polega na przeniesieniu dotychczasowej zawartości na sprzęty nowszej generacji, dzięki czemu nawet pomimo kilku lat na karku wyglądają nie gorzej niż inne, współczesne produkcje. W trakcie panelu poświęconego ich twórczości, deweloperzy przyznali jednak, że nie zamierzają w najbliższej przyszłości angażować się w podobne przedsięwzięcia – zamiast tego chcą się skupić w całości na obecnych projektach, czyli Wiedźminie 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077.

Wiedźmin trafi w wiele ponuro wyglądających miejsc. - CD Projekt RED nie wyda odświeżonych edycji Wiedźmina ani Wiedźmina 2 - wiadomość - 2015-03-08
Wiedźmin trafi w wiele ponuro wyglądających miejsc.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że odpowiadając na pytanie, przedstawiciel CD Projekt RED użył sformułowania „jak na razie”, nie da się wiec wykluczyć, iż w późniejszym czasie zagramy w pierwsze części Wiedźmina także i na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Podczas rozmowy zdradzono także, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie posiadał tzw. photo mode, który w ostatnim czasie zyskał popularność dzięki produkcjom takim jak The Last of Us czy Middle-earth: Shadow of Mordor. Aby wykonywać zrzuty ekranu, gracze będą musieli więc posługiwać się natywnymi narzędziami dostępnymi na swojej platformie.

Kilka dni temu, Microsoft zaprezentował także zawartość edycji kolekcjonerskiej gry na Xboksa One. Na opublikowanym wideo, jeden z przedstawicieli firmy omawia szczegółowo poszczególne elementy, które znajdą się w pudełku, m.in.: figurkę Geralta, mapy, artbook, a także kolekcję kart do tzw. Gwent – gry stworzonej na potrzeby uniwersum Wiedźmina. Kolekcjonerskie wydanie Wiedźmina 3: Dziki Gon zadebiutuje w tym samym czasie co pozostałe edycje, czyli 19 maja 2015 roku. Produkcja pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.