Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2009, 10:34

autor: Jiker

Capcom wyjaśnia kwestię dodatków DLC i specjalnej edycji Resident Evil 5

Japońska firma Capcom zweryfikowała oraz uzupełniła wczorajsze informacje na temat dodatków DLC oraz specjalnej wersji gry akcji Resident Evil 5.

Japońska firma Capcom zweryfikowała oraz uzupełniła wczorajsze informacje na temat dodatków DLC oraz specjalnej wersji gry akcji Resident Evil 5.

Capcom wyjaśnia kwestię dodatków DLC i specjalnej edycji Resident Evil 5 - ilustracja #1

DLC, których zawartość opisaliśmy przed kilkunastoma godzinach, zostaną wydane na zachodnich rynkach w dwóch paczkach. Mianowicie, epizod Lost in Nightmares (400 punktów MS) trafi do sprzedaży razem z pierwszym zestawem kostiumów (200 punktów MS). W przypadku Xboksa 360 premiera dodatków w Stanach Zjednoczonych i Europie odbędzie się 17 lutego 2010 roku. Posiadacze PlayStation 3 mieszkający w USA otrzymają do nich dostęp dzień później, a Europejczycy poczekają zapewne do kolejnego wtorku, czyli do 23 lutego.

3 marca (X360) i 4 marca (PS3, 9 marca w Europie) zorganizowany zostanie debiut drugiej paczki DLC. Jej skład będzie porównywalny. Mianowicie, do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafi wówczas jeszcze jeden nowy epizod (400 punktów MS, szczegóły już wkrótce) wraz z zestawem kostiumów (200 punktów MS). Warto w tym momencie zauważyć, że każde DLC będzie dodatkowo rozbudowywać tryb rozgrywki Mercenaries – każdorazowo otrzymamy dostęp do dwóch nowych postaci oraz broni.

Capcom wyjaśnia kwestię dodatków DLC i specjalnej edycji Resident Evil 5 - ilustracja #2

Z kolei 9 marca do sklepów w Stanach Zjednoczonych powędruje specjalna edycja RE5. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak zapowiedziana podczas targów Tokyo Game Show 2009 Alternative Edition. Wbrew wczorajszym informacjom chodzi tu bowiem o Resident Evil 5: Gold Edition. Mieszkańcy USA będą mogli nabyć produkt za równowartość 49,99 dolarów. W jej skład wejdzie podstawowa wersja przygód Chrisa Redfielda i Shavy Alomar oraz wszystkie dodatki DLC wydane od chwili debiutu gry w marcu bieżącego roku (m.in. tryb Versus, a także te opisane we wcześniejszych akapitach). O ile w przypadku PlayStation 3 rozszerzenia znajdą się na płycie Blu-ray, o tyle posiadacze Xboksa 360 będą zmuszeni skorzystać z dołączonego kodu i pobrać DLC z Xbox Live. Data premiery w Europie póki co nie jest znana. Capcom nie wspomniał również nic o edycji pecetowej.

Aktualnie jedyną kwestią oczekującą na wyjaśnienie jest tajemnicze zniknięcie Alternative Edition. Specjalna odsłona RE5 w wersji na konsolę PlayStation 3 miała m.in. zrobić użytek z PlayStation Motion Controller (na wzór Wiimote’a). Nieco dziwna jest także zapowiedź pudełkowej Gold Edition na rynek amerykański i europejski. Wcześniej Capcom przekonywał, że w obu regionach dodatki zostaną wydane wyłącznie w wersji cyfrowej.