Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2022, 12:46

Call of Duty króluje; Vanguard i Cold War najlepiej sprzedającymi się grami w USA

Gry z serii Call of Duty to najlepiej sprzedające się tytuły ubiegłego roku w USA. W rankingu znalazły się także: Battlefield 2042, Resident Evil: Village i Far Cry 6.

Jeśli zastanawialiście się, dlaczego Activision Blizzard zostało zakupione przez Microsoft za tak dużą kwotę, to dane dotyczące sprzedaży gier w ubiegłym roku w USA mogą być tego dobrym wyjaśnieniem. Według raportu NPD Group (via IGN), produkcje wydawcy zajęły dwie czołowe pozycje na liście najpopularniejszych tytułów.

Mowa oczywiście o kolejnych odsłonach serii Call of Duty, czyli Vanguard (miejsce 1.) i Black Ops: Cold War (miejsce 2.). Jak widać, słynna marka nadal dominuje na amerykańskim rynku, a konkurencja nie jest w stanie jej zagrozić. Kolejne tytuły na liście mogą być zaskoczeniem dla polskich graczy.

Miejsce trzecie zajmuje Madden NFL 22, czyli produkcja praktycznie nieznana na naszym rynku, lecz ciesząca się statusem kultowej za oceanem. W końcu chodzi o wydawaną co roku grę sportową, skupiającą się na futbolu amerykańskim. Kolejną pozycję na liście zajęły gry Pokemon: Brilliant Diamond / Shining Pearl, czyli remaki kultowych produkcji z 2006 roku, które zadebiutowały wówczas jako Pokémon Diamond / Pearl.

Na kolejnych miejscach plasują się produkcje o wiele lepiej znane polskim graczom. Wśród nich znajdziemy Battlefielda 2042, Marvel's Spider-Man: Miles Morales czy Resident Evil: Village. Poza czołową dziesiątką znalazły się Far Cry 6, FIFA 22, Assassin's Creed: Valhalla oraz wiecznie żywy Minecraft. Pełną listę najlepiej sprzedających się gier znajdziecie w tabeli poniżej.

Miejsce:

Tytuł gry:

1.

Call of Duty: Vanguard

2.

Call of Duty: Black Ops: Cold War

3.

Madden NFL 22

4.

Pokemon: Brilliant Diamond / Shining Pearl

5.

Battlefield 2042

6.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

7.

Mario Kart 8

8.

Resident Evil: Village

9.

MLB: The Show 21

10.

Super Mario 3D World

11.

Far Cry 6

12.

FIFA 22

13.

Minecraft

14.

Animal Crossing: New Horizons

15.

NBA 2K22

16.

Assassin's Creed: Valhalla

17.

Super Smash Bros. Ultimate

18.

Back 4 Blood

19.

Mortal Kombat 11

20.

Forza Horizon 5