Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2014, 20:28

autor: Góral

BlueStreak - nowa gra Cliffa Bleszinskiego będzie darmowym arena FPS-em

Cliff Bleszinski zdradził w serwisie społecznościowym Twitter, że jego nowa gra, arena FPS BlueStreak, oparta będzie na modelu biznesowym free-to-play i zostanie wydana przez firmę Nexon na komputerach PC.

W październiku 2012 roku słynny deweloper Cliff Bleszinski (współtwórca m.in. serii Gears of War) opuścił szeregi firmy Epic Games i postanowił zrobić sobie małą przerwę. Dość szybko okazało się jednak, że twórca zamierza odświeżyć swój wizerunek tajemniczym projektem o roboczej nazwie BlueStreak. Pierwsze szczegóły na temat tej produkcji pojawiły się w grudniu 2013 roku, z tym wyjątkiem, że Bleszinski ochrzcił wtedy grę mianem Silverstreak. Dziś potwierdzono, że będzie to FPS arena osadzony w klimatach sci-fi i powrócono do pierwotnego nazewnictwa, czyli BlueStreak. Jednocześnie deweloper zdradził w serwisie społecznościowym Twitter, że tytuł zostanie oparty na modelu biznesowym free-to-play, dedykowany jest pecetom i wyda go Nexon – firma specjalizująca się w darmowych produkcjach.

Oprócz Bleszinskiego nad grą pracują także inni deweloperzy ze studia Boss Key Productions, wśród których znajduje się m.in. Arjan Brussee, który współpracował już z Cliffem przy Jazz Jackrabbit. Niestety obecnie to wszystko, co wiemy na ten temat.

Cliff Bleszinski pracuje nad strzelanką free-to-play.
Cliff Bleszinski pracuje nad strzelanką free-to-play.

BlueStreak - nowa gra Cliffa Bleszinskiego będzie darmowym arena FPS-em - ilustracja #2Cliff Bleszinski to słynny projektant gier wideo, pracujący przez szereg lat w firmie Epic Games. Deweloper współtworzył takie produkcje, jak Jazz Jackrabbit, Gears of War, Unreal Tournament czy też Shadow Complex. W 2012 roku twórca opuścił szeregi swojego pracodawcy i założył studio Boss Key Productions.

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

LawBreakers

LawBreakers