Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2013, 11:55

autor: Góral

Silverstreak to oldskulowy FPS, nad którym pracuje Cliff Bleszinski

Podczas podcastu DeathSquad Cliff Bleszinski wyjawił, że jego nowa gra, roboczo nazwana Silverstreak, będzie arenowym FPS-em, który ukaże się na komputerach PC. Produkcja prawdopodobnie powstanie w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Cliff Bleszinski pracował dawniej jako projektant w firmie Epic Games.
Cliff Bleszinski pracował dawniej jako projektant w firmie Epic Games.

W październiku 2012 roku szeregi firmy Epic Games opuścił jeden z najbardziej znanych twórców gier wideo - Cliff Bleszinski. W grudniu tego samego roku okazało się, że deweloper chce odświeżyć swój wizerunek, by pamiętano go nie tylko za serię Gears of War. W końcu pojawiły się jakieś konkretne informacje w sprawie jego kolejnego projektu.

Podczas podcastu DeathSquad Bleszinski zdradził, że pracuje nad grą Silverstreak (nazwa robocza). Będzie to oldskulowa strzelanka FPS Arena, którą charyzmatyczny projektant chce powrócić do swoich korzeni. Produkcja prawdopodobnie wykorzysta technologię Unreal Engine 4 i dostępna będzie wyłącznie na komputerach PC.

Niestety obecnie to wszystko, co wiemy na ten temat. Nie ujawniono dalszych szczegółów czy też choćby przybliżonego terminu premiery. Na kolejne informacje musimy poczekać.

Silverstreak to oldksulowy FPS nad którym pracuje Cliff Bleszinski - ilustracja #2Cliff Bleszinski to jedna z najbardziej znanych osób świecie gier wideo. Przez szereg lat deweloper pracował w koncernie Epic Games, współtworząc takie produkcje jak Jazz Jackrabbit, Unreal, Gears of War czy też Shadow Complex. W październiku 2012 roku, po 20 latach pracy w jednej firmie, zrezygnował ze swojego stanowiska.