Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2008, 13:35

autor: Ramsik

Blood Bowl zalicza obsuwę

Wielbiciele wirtualnego futbolu amerykańskiego na zasadach nieco odbiegających od tych znanych z rzeczywistości będą musieli poczekać trochę dłużej na kolejną produkcję, podejmującą ten temat. Majacząca na horyzoncie gra Blood Bowl spóźni się bowiem o kilka miesięcy.

Wielbiciele wirtualnego futbolu amerykańskiego na zasadach nieco odbiegających od tych znanych z rzeczywistości, będą musieli poczekać trochę dłużej na kolejną produkcję podejmującą ten temat. Majacząca na horyzoncie gra Blood Bowl spóźni się bowiem o kilka miesięcy.

Pracujące nad kolejną po Chaos League pozycją przedstawiającą brutalną rozgrywkę w uniwersum Warhammera studio Cyanide poinformowało, że premiera została przesunięta z pierwszego na drugi kwartał przyszłego roku. Powody obsuwy nie zostały podane, ale można się domyślić, że autorzy mają na celu maksymalne dopracowanie gry.

Blood Bowl zalicza obsuwę - ilustracja #1

Blood Bowl, jak już wyżej wspomniałem, przenosi nas do świata wykreowanego przez firmę Games Workshop. Zasady fair play tu nie istnieją – tworzymy drużynę spośród przedstawicieli jednej z ośmiu ras (krasnoludy, ludzie-jaszczurki czy orkowie) i rozpoczynamy brutalną grę. Co ciekawe, rozgrywkę można prowadzić w dwóch trybach. Zabawa w czasie rzeczywistym wymaga większej zręczności, natomiast gra w trybie turowym pozwala rozwinąć skrzydła taktykom.

Chaos League nie okazało się wielkim hitem, dlatego też Blood Bowl nikt nie wróży świetlanej przyszłości. Zapowiada się nieco dobrej zabawy dla maniaków uniwersum i futbolu amerykańskiego oraz ciekawa odskocznia od standardowych gatunków dla reszty. Szkoda tylko, że nikt nie nosi się z zamiarem wydania tej produkcji w Polsce.

Ostatnia aktualizacja: 2008-12-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Blood Bowl

Blood Bowl