Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2018, 12:47

autor: Movis

BlizzCon 2018, aktualizacja 1.4.2 do Kingdom Come: Deliverance i inne wieści

Dziś piszemy o pierwszych szczegółach wydarzenia BlizzCon 2018, szybkiej łatce 1.4.2 do Kingdom Come: Deliverance, kolejnym akcie sądowej przygody byłego szefa Rockstar, pozywającego wydawcę serii GTA na 150 mln dolarów, i o zbliżających się cięciach muzyki w GTA IV. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

BlizzCon 2018 – znamy daty i inne szczegóły

Fani Blizzarda, nadstawcie ucha. Legendarny deweloper właśnie zapowiedział kolejną edycje swojego ogromnego konwentu. BlizzCon 2018 zaplanowany został na sam początek listopada. 2 i 3 dnia miesiąca Anaheim Convention Center zaroi się od fanatyków „Zamieci”, gotowych na sporo atrakcji e-sportowych i porcję najgorętszych nowości w tytułach producenta. Pierwszy raz będzie też organizowany tydzień otwierający BlizzCon, czyli swego rodzaju „biforek”, zaplanowany na 25-29 października na arenie Blizzard w Los Angeles.

Nie obędzie się bez paru gorących zapowiedzi - BlizzCon 2018, aktualizacja 1.4.2 do Kingdom Come: Deliverance i inne wieści - wiadomość - 2018-04-11
Nie obędzie się bez paru gorących zapowiedzi

Zaprezentowano też „okienka” sprzedaży biletów za bolesne wręcz 199 dolarów (ok. 677 zł). Pierwsza tura odbędzie się 10 maja o 4:00 naszego czasu, a druga 12 maja o 19:00. Sprzedaż odbywać się będzie na tej stronie. Podróż do Kalifornii Was nie interesuje? Wpis informuje też, że już niedługo otrzymamy wszystkie dane na temat wirtualnej przepustki na wydarzenie. Po więcej info odsyłamy Was na oficjalną stronę, a niżej znajdziecie szybki spis turniejów:

 1. Heroes of the Storm Global Championship: 25-28 października, 2-3 listopada
 2. StarCraft II: World Championship Series: 26-28 października, 2-3 listopada
 3. World of Warcraft Arena Global Championship: 29 października, 2-3 listopada
 4. Overwatch World Cup: 2-3 listopada
 5. Hearthstone Global Games: 2-3 listopada

Kingdom Come: Deliverance z łatką 1.4.2

Gra jest polerowana niczym pancerz na turniej rycerski. - BlizzCon 2018, aktualizacja 1.4.2 do Kingdom Come: Deliverance i inne wieści - wiadomość - 2018-04-11
Gra jest polerowana niczym pancerz na turniej rycerski.

Gracze zwiedzający Bohemię w Kingdom Come: Deliverance ostatnio mogli się cieszyć z dużej łatki 1.4 i przetestować ostrzejszy pakiet tekstur HD. Mimo wytężonej pracy, studio Warhorse nie zamierza jednak szybko spoczywać na laurach. Wczoraj na Steam zawitała bowiem kolejna, nieco mniejsza aktualizacja 1.4.2 (konsolowcy będą musieli na nią poczekać nieco dłużej).

Napraw nie jest może dużo, ale poradzono sobie z irytującymi problemami w questach. Zlikwidowano bug, który powodował niestabilność gry i utrudniał wykonanie zadań Zaraza, Sport królów oraz Przesłuchanie. Dodatkowo naprawiono kwestię „znikającego Eryka” w fabularnym wątku Kości zostały rzucone. Deweloperzy są też świadomi dziwnych problemów, jak możliwość zablokowania widoku na nieistniejącym przeciwniku, całkowitej odmowie ataku przez Henryka czy kręceniu się wrogów w kółko przy blokowaniu. Są one jednak podobno dość rzadkie.

Nie będzie pozwu wydawcy GTA na 150 mln dolarów?

Pamiętacie, jak w 2016 roku były szef firmy Rockstar Leslie Benzies – jeden z głównych dowódców, obok braci Houser – dość bezceremonialnie zakończył ponad 15-letnią współpracę, po czym pozwał swojego byłego wydawcę (Take-Two) na niebagatelną sumę 150 mln dolarów? Ja też już prawie nie. Sprawa wstrzymanych wypłat i przymusowego odejścia z firmy powróciła jednak ostatnio w sądzie stanu Nowy Jork (via gamesindustry.biz), gdzie wedle oficjalnego orzeczenia prawnego, Benzies nie może nawet walczyć o wyliczone przez jego prawników 150 milionów.

Leslie Benzies podobno uratował wiele projektów Rockstar, ale cóż to znaczy w świecie wielkiego biznesu. - BlizzCon 2018, aktualizacja 1.4.2 do Kingdom Come: Deliverance i inne wieści - wiadomość - 2018-04-11
Leslie Benzies podobno uratował wiele projektów Rockstar, ale cóż to znaczy w świecie wielkiego biznesu.

Umowa z Houserami nie mówiła bowiem nic o równym podziale zysków między trzema pracownikami. Sędzia przyznaje jednak trochę racji oskarżycielowi, powinny mu się należeć opłaty licencyjne, których również nie otrzymał. W praktyce oznacza to więc, że pokrzywdzony może upominać się jedynie o niewielką część ogromnego tortu, która najprawdopodobniej nijak nie wpłynie na funkcjonowanie Rockstar czy Take-Two. Dział prawny wydawcy musi być z siebie ostatnio całkiem zadowolony. Nie tak dawno doprowadzili do pomyślnego końca utarczkę z Lindsay Lohan, a teraz największy problem sądowy firmy zmalał do całkiem niegroźnych rozmiarów.

GTA IV – playlista ucierpi przez wygasające umowy

Sorry fani, biznes jest biznes. - BlizzCon 2018, aktualizacja 1.4.2 do Kingdom Come: Deliverance i inne wieści - wiadomość - 2018-04-11
Sorry fani, biznes jest biznes.

Skoro już rozmawiamy o ograniczeniach prawnych i serii GTA, już niedługo radiostacje okolic Liberty City zaczną serwować nieco skromniejsze playlisty. GTA IV w tym miesiącu będzie obchodzić dziesiąte urodziny, a jako że parę umów na wykorzystywanie muzyki podpisane było na właśnie ten okres, to po prostu muszą zostać wycięte. Za pomocą anonimowego źródła do tej informacji dotarł serwis Kotaku. Brakuje więc paru szczegółów, ale dziennikarz donosi, że z list przebojów zniknie „spora liczba” utworów, które nie zostały jednak bezpośrednio wymienione. Nieoficjalna informacja wydaje się całkiem prawdopodobna, bo bardzo podobne „czyszczenie radia” odbyło się chociażby w 2014 roku w grze GTA: San Andreas.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. The Fruit of Grisaia
 2. Brick Rigs
 3. Rite of Ilk
 4. Elea
 5. The Way Remastered
 6. The Siege and the Sandfox
 7. One Piece: World Seeker
 8. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
 9. MXGP PRO: The Official Motocross Videogame
 10. Quake Champions
 11. Killing Floor: Incursion
 12. Dragon Quest Builders 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. TIS-100 zwiastun #1
 2. The Endless Mission zwiastun #1
 3. Radical Heights zwiastun #1
 4. Zanki Zero: Last Beginning zwiastun #1
 5. Earthlight: Spacewalk zwiastun na premierę
 6. Due Process zwiastun #1
 7. Bus Simulator 18 zwiastun #1
 8. Not Tonight zwiastun #1
 9. Train Valley 2 zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 10. The Spectrum Retreat zwiastun #1
 11. The King of Fighters '97 Global Match zwiastun #1
 12. Slime-san zwiastun na premierę
 13. Pikuniku zwiastun #2
 14. MXGP PRO: The Official Motocross Videogame zwiastun #1
 15. Little Dragons Cafe zwiastun #1