Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Siege and the Sandfox (PC)

The Siege and the Sandfox PC

The Siege and the Sandfox to platformówka 2D z elementami skradanki, projektem przypominająca serię Castlevania. W pustynnym mieście bohater zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo króla. Skazany na uwięzienie w lochu, musi odnaleźć drogę na powierzchnię i oczyścić swe imię.

Zręcznościowe | fantasy | skradanki | platformówki | 2D | metroidvania | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Siege and the Sandfox (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Siege and the Sandfox to połączenie klasycznej dwuwymiarowej metroidvanii ze skradanką wydane na PC. Za produkcję odpowiada niewielki niezależny producent gier Cardboard Sword, którego członkowie pracowali wcześniej nad tytułami takimi jak Forza Horizon 3 czy Not a Hero.

Fabuła

Historia gry skupia się na postaci zabójcy urzędującego w ogromnym mieście – prawdziwym perskim klejnocie, położonym głęboko pośród piasków pustyni. Obecnie metropolia jest oblężona przez wrogą armię, a bohater miał pecha stać się świadkiem podstępnego zamordowania władcy. Co gorsza, skrytobójstwo zostało przypisane jego osobie. Wtrącony do lochu łotrzyk musi wydostać się z labiryntu podziemnych korytarzy i ogłosić prawdę światu. Przyszłość miasta zależy od powodzenia jego misji.

Mechanika

Rozgrywka wykorzystuje podstawowe mechaniki klasycznych gier platformowych 2D pokroju serii Metroid czy Castlevanii. Łotrzyk jest dodatkowo niezłym akrobatą – potrafi się wspinać, skacząc od ściany do ściany, pokonywać wyłomy za pomocą celnie wymierzonych skoków oraz łapać się elementów wystających ze ścian.

Bohater jest jednak postacią trzymającą się cienia, można więc zauważyć w mechanice elementy skradankowe, przypominające grę Mark of the Ninja. Łotrzyk wykorzystuje więc ciemne zakamarki do obejścia przeważających sił wroga, po kryjomu otwiera zamki, zabija tylko w ostateczności i woli raczej ogłuszać ofiary drewnianą pałką. Musi też martwić się o hałas, jaki generują jego kroki, np. piasek pod stopami pozwala mu na w miarę bezszelestny bieg, podczas gdy tupot butów na kamiennej posadzce zwróci uwagę każdego strażnika w okolicy. Podenerwowani oponenci nie szczędzą zaś sił, by znaleźć bohatera, jeśli tylko wykryją w okolicy coś podejrzanego. W miarę postępów w rozgrywce złodziej odblokowuje też kolejne umiejętności i wyposażenie, które pozwala mu na powrót do odwiedzonych już terenów w celu zbadania niedostępnych wcześniej korytarzy.

Kwestie techniczne

The Siege and the Sandfox zostało oparte o zaawansowany technicznie silnik graficzny Unreal Engine 4, a dokładniej jego moduł do produkcji gier dwuwymiarowych – Paper 2D. W grze technologia ta zaowocowała przykuwającym oko systemem światła oraz cienia, który komplementuje bardzo szczegółową pixelartową grafikę w stylu retro. Na uwagę zasługuje też muzyka przypominająca orientalne aranżacje będące znakiem rozpoznawczym serii Prince of Persia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Siege and the Sandfox

Wymagania wiekowe The Siege and the Sandfox

12+