Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2017, 12:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Blizzard rozdaje niektórym graczom StarCraft II: Wings of Liberty za darmo

W Internecie pojawiły się doniesienia graczy informujących, że bez żadnego powodu studio Blizzard Entertainment sprezentowało im grę StarCraft II: Wings of Liberty. Firma nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Studio Blizzard Entertainment rozdaje niektórym graczom (dzięki, Reddit) StarCraft II: Wings of Liberty – pierwszą część drugiej odsłony serii popularnych gier strategicznych. Nieznane są powody rozdawnictwa, więc nie wiadomo czy to błąd, celowa akcja dla losowo wybranych fanów czy też może początek czegoś większego. Niewykluczone, że deweloper zastąpi Edycję Starter właśnie jedynką. Niestety nie wydano jeszcze oficjalnego komunikatu i obecnie to tylko plotki. Mimo wszystko, jeżeli planowaliście zakup tej produkcji – w sklepie Blizzarda cały czas sprzedawana jest za 19,99 euro (ok. 87 zł) – to chyba lepiej poczekać na wyjaśnienie sprawy i przede wszystkim sprawdzić swoje konto czy czasem też nie załapaliście się na darmowy egzemplarz (koniecznie dajcie znać w komentarzach, jeśli tak).

StarCraft II: Wings of Liberty opowiada o przygodach Jima Raynora. - Blizzard rozdaje niektórym graczom StarCraft II: Wings of Liberty za darmo - wiadomość - 2017-01-24
StarCraft II: Wings of Liberty opowiada o przygodach Jima Raynora.
Blizzard rozdaje niektórym graczom StarCraft II: Wings of Liberty za darmo - ilustracja #2

StarCraft II: Wings of Liberty zadebiutowało pod koniec lipca 2010 roku. Jest to kontynuacja jednej z najsłynniejszych strategii czasu rzeczywistego. Produkcja zapoczątkowała trylogię StarCraft II. W marcu 2013 roku fani doczekali się StarCraft II: Heart of the Swarm, a w listopadzie 2015 roku StarCraft II: Legacy of the Void. W każdej odsłonie kierujemy inną frakcją – w jedynce byli to Terranie, w dwójce Zergowie, a w trójce Protossi.

Oprócz tego ekipa Blizzard Entertainment stworzyła dodatek Tajne operacje Novy, składający się z trzech pakietów misji. W rozszerzeniach wcielamy się w Novę Terrę, agentkę oddziału duchów, która musi udaremnić spisek mający na celu pozbawienie imperatora Valeriana Mengska władzy.