Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2014, 13:22

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

BioShock Infinite – 6 milionów egzemplarzy trafiło do sklepów

Firma Take-Two poinformowała, że do tej pory sklepy na całym świecie kupiły 6 milionów egzemplarzy gry BioShock Infinte. W ciągu minionego roku FPS studia Irrational Games był jednym z najlepiej sprzedających się tytułów w katalogu wydawcy.

BioShock Infinite zasłużył na miano finansowego sukcesu

Kolejnym interesującym doniesieniem, podanym z okazji ujawnienia wyników finansowych firmy Take-Two (szczegóły w tym newsie), są zaktualizowane wyniki gry BioShock Infinite. Podczas spotkania z inwestorami ujawniono, że do tej pory FPS studia Irrational Games trafił do sklepów w liczbie przekraczającej 6 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że od lipca 2013 roku, kiedy to informowano o 4 milionach sprzedanych kopii, udało się rozprowadzić blisko dwa kolejne miliony pudełek z grą. Nic dziwnego, że Take-Two wymieniło BioShock Infinite wśród najbardziej zyskownych tytułów roku fiskalnego 2014 (od kwietnia 2013 roku do marca 2014 roku), zaraz obok NBA 2K14, Grand Theft Auto V i Borderlands 2.

BioShock Infinite – 6 milionów egzemplarzy trafiło do sklepów - ilustracja #2BioShock Infinite zadebiutował 26 marca 2013 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360, jako trzecia odsłona uznanej serii pierwszoosobowych strzelanin BioShock. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych części, „trójka” nie rozgrywała się w podwodnym mieście Rapture, lecz w latającej metropolii Columbia. Rapture ponownie mogliśmy odwiedzić w dwuczęściowym fabularnym DLC Burial at Sea. Pierwszy epizod dodatku ukazał się w 12 listopada 2013 roku, a drugi 25 marca 2014 roku. Gracze wcielali się w nim w znanych z podstawki bohaterów – detektywa Bookera Dewitta oraz Elizabeth – oboje jednak zostali zaprezentowani od nieco innej strony.

  1. Oficjalna strona gry BioShock Infinite