Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2017, 10:34

autor: Góral

Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2]

Od jakiegoś czasu wiemy, że w tym roku ukaże się jeszcze sześć gier firmy Bethesda Softworks. Okazało się jednak, że wydawca ma kolejnego asa w rękawie i wypuści w najbliższym czasie kolejny projekt, o którym na razie nic nie wiemy.

Aktualizacja #2

Okazało się, że wcześniejsza wypowiedź Pete’a Hinesa, w której stwierdził, żeby zignorować doniesienia o nowej grze, była kłamstwem. Tak naprawdę Bethesda faktycznie planuje wypuścić w tym roku jeszcze jeden, nieznany tytuł. Szczegółów jednak dalej nie znamy.

Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2] - ilustracja #1

Aktualizacja #1

Pete Hines zabrał głos w sprawie swojej wypowiedzi dotyczącej nowej, niezapowiedzianej jeszcze gry. Okazało się, że takowa nie ukaże się w tym roku, a wcześniejsze oświadczenie należy zignorować, gdyż:

Prawdopodobnie byłem wciąż ogłuszony po łomocie w rozgrywce online i gadałem bzdury.

Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2] - ilustracja #2

Oczywiście możliwe, że Hines po prostu wygadał się zbyt wcześnie i teraz próbuje naprawić sytuację. O wszystkim przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Oryginalna wiadomość

The Evil Within 2 to tylko jedna z kilku gier Bethesdy zaplanowanych na bieżący rok. - Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2] - wiadomość - 2017-09-12
The Evil Within 2 to tylko jedna z kilku gier Bethesdy zaplanowanych na bieżący rok.

Końcówka bieżącego roku w wykonaniu firmy Bethesda Softworks będzie naprawdę mocna. 15 września, w więc za kilka dni, ukaże się Dishonored: Death of the Outsider – kolejna odsłona udanej serii skradankowych gier akcji od Arkane Studios. Miesiąc później, 13 października, zagramy w survival horror The Evil Within 2. 27 dnia tego samego miesiąca pojawi się wyczekiwana strzelanka Wolfenstein II: The New Colossus. Następnie wydawca wypuści kilka gier dla posiadaczy sprzętu VR – The Elder Scrolls V: Skyrim VR (17 listopada), Doom VFR (1 grudnia) i Fallout 4 VR (12 grudnia). Łącznie w najbliższych miesiącach otrzymamy aż sześć produkcji, ale okazało się, że to nie wszystko.

Na kanale Tek Syndicate w serwisie YouTube opublikowano widoczny poniżej wywiad z Petem Hinesem, doskonale znanym fanom Bethesdy wiceprezesem do spraw marketingu i PR-u. W pewnym momencie (okolice 2:50 minuty), wymieniając gry pokazywane na imprezie PAX West, stwierdził on, że firma ma jeszcze jedną grę, która pojawi się w tym roku, ale na razie to niespodzianka. W związku z tym Hines nie podzielił się żadnymi szczegółami, nie ujawniał nawet, czy będzie to nowa marka, czy kolejna część którejś z już znanych serii. Na razie możemy więc tylko gdybać.

Z pewnością nie będzie to The Elder Scrolls VI. Hines w trakcie wywiadu potwierdził bowiem, że Bethesda ma w planach ten tytuł, ale obecnie nikt nad nim nie pracuje, gdyż deweloper skupia się na dwóch innych produkcjach. Możliwe więc, że już w tym roku zagramy w jeden z tych tajemniczych tytułów. A jak nie, to w co? Ciężko powiedzieć, gdyż wszystko, czego można było się spodziewać, już zapowiedziano, ale warto przypomnieć o projekcie Starfield (ponoć ma to być gra science fiction osadzona w uniwersum serii Fallout), który niby miał zostać zapowiedziany podczas targów E3, ale jak dobrze wiemy, nie doszło do tego. Czekamy zatem na wyjaśnienie tajemnicy.