Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2017, 10:34

autor: Góral

Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2]

Od jakiegoś czasu wiemy, że w tym roku ukaże się jeszcze sześć gier firmy Bethesda Softworks. Okazało się jednak, że wydawca ma kolejnego asa w rękawie i wypuści w najbliższym czasie kolejny projekt, o którym na razie nic nie wiemy.

Aktualizacja #2

Okazało się, że wcześniejsza wypowiedź Pete’a Hinesa, w której stwierdził, żeby zignorować doniesienia o nowej grze, była kłamstwem. Tak naprawdę Bethesda faktycznie planuje wypuścić w tym roku jeszcze jeden, nieznany tytuł. Szczegółów jednak dalej nie znamy.

Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2] - ilustracja #1

Aktualizacja #1

Pete Hines zabrał głos w sprawie swojej wypowiedzi dotyczącej nowej, niezapowiedzianej jeszcze gry. Okazało się, że takowa nie ukaże się w tym roku, a wcześniejsze oświadczenie należy zignorować, gdyż:

Prawdopodobnie byłem wciąż ogłuszony po łomocie w rozgrywce online i gadałem bzdury.

Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2] - ilustracja #2

Oczywiście możliwe, że Hines po prostu wygadał się zbyt wcześnie i teraz próbuje naprawić sytuację. O wszystkim przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Oryginalna wiadomość

The Evil Within 2 to tylko jedna z kilku gier Bethesdy zaplanowanych na bieżący rok. - Bethesda Softworks wyda w tym roku siedem gier, w tym jedną jeszcze niezapowiedzianą [aktualizacja #2] - wiadomość - 2017-09-12
The Evil Within 2 to tylko jedna z kilku gier Bethesdy zaplanowanych na bieżący rok.

Końcówka bieżącego roku w wykonaniu firmy Bethesda Softworks będzie naprawdę mocna. 15 września, w więc za kilka dni, ukaże się Dishonored: Death of the Outsider – kolejna odsłona udanej serii skradankowych gier akcji od Arkane Studios. Miesiąc później, 13 października, zagramy w survival horror The Evil Within 2. 27 dnia tego samego miesiąca pojawi się wyczekiwana strzelanka Wolfenstein II: The New Colossus. Następnie wydawca wypuści kilka gier dla posiadaczy sprzętu VR – The Elder Scrolls V: Skyrim VR (17 listopada), Doom VFR (1 grudnia) i Fallout 4 VR (12 grudnia). Łącznie w najbliższych miesiącach otrzymamy aż sześć produkcji, ale okazało się, że to nie wszystko.

Na kanale Tek Syndicate w serwisie YouTube opublikowano widoczny poniżej wywiad z Petem Hinesem, doskonale znanym fanom Bethesdy wiceprezesem do spraw marketingu i PR-u. W pewnym momencie (okolice 2:50 minuty), wymieniając gry pokazywane na imprezie PAX West, stwierdził on, że firma ma jeszcze jedną grę, która pojawi się w tym roku, ale na razie to niespodzianka. W związku z tym Hines nie podzielił się żadnymi szczegółami, nie ujawniał nawet, czy będzie to nowa marka, czy kolejna część którejś z już znanych serii. Na razie możemy więc tylko gdybać.

Z pewnością nie będzie to The Elder Scrolls VI. Hines w trakcie wywiadu potwierdził bowiem, że Bethesda ma w planach ten tytuł, ale obecnie nikt nad nim nie pracuje, gdyż deweloper skupia się na dwóch innych produkcjach. Możliwe więc, że już w tym roku zagramy w jeden z tych tajemniczych tytułów. A jak nie, to w co? Ciężko powiedzieć, gdyż wszystko, czego można było się spodziewać, już zapowiedziano, ale warto przypomnieć o projekcie Starfield (ponoć ma to być gra science fiction osadzona w uniwersum serii Fallout), który niby miał zostać zapowiedziany podczas targów E3, ale jak dobrze wiemy, nie doszło do tego. Czekamy zatem na wyjaśnienie tajemnicy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 7 września 2017, 11:19.