Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2017, 11:05

autor: Adrian Werner

Bethesda zapowie na E3 grę science fiction Starfield?

W sieci pojawiły się plotki odnośnie niezapowiedzianych projektów studia Bethesda. Według nich zespół ujawni podczas targów E3 grę science fiction zatytułowaną Starfield.

Konferencja studia rozpocznie się 12 czerwca. - Bethesda zapowie na E3 grę science fiction Starfield ? - wiadomość - 2017-06-06
Konferencja studia rozpocznie się 12 czerwca.

Od rozpoczęcia targów E3 dzieli nas już tylko kilka dni, więc coraz częściej pojawiają się plotki odnośnie tytułów, które zostaną zapowiedziane podczas tej imprezy. Najnowsze doniesienia dotyczą studia Bethesda. Według nich zespół pokaże dwa projekty. Pierwszym z nich będzie specjalna wersja Fallout 4, korzystająca z możliwości technologii wirtualnej rzeczywistości. Natomiast drugim gra science fiction zatytułowana Starfield.

Według plotek, Starfield ma być osadzone w dalekiej przyszłości uniwersum serii Fallout i zaoferuje otwartą strukturę świata oraz kosmiczne podróże. Świat gry zamieszkiwać będzie od pięciu do dziesięciu obcych ras. Część zawartości generowana ma być losowo, a resztą opracują ręcznie projektanci. Produkcja ma połączyć typowe dla Bethesdy misje fabularne ze swobodą sandboksów w stylu Minecrafta.

Według plotek na E3 pokazana zostanie także wersja VR gry Fallout 4. - Bethesda zapowie na E3 grę science fiction Starfield ? - wiadomość - 2017-06-06
Według plotek na E3 pokazana zostanie także wersja VR gry Fallout 4.

Podobno Starfield jest pomysłem, nad którym autorzy myśleli od czasu premiery Fallout 3. Po wydaniu The Elder Scrolls V: Skyrim rozpoczęła się zakrojona na małą skalę pre-produkcja, a prace ruszyły pełną parą po wydaniu wszystkich DLC do Fallout 4. Premiera gry ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ponadto według plotek zespół pracuje również nad wersją VR The Elder Scrolls V: Skyrim oraz nad grą RPG opartą na licencji serialu Gra o Tron. Te projekty są jednak na znacznie wcześniejszym etapie produkcji, więc nie powinniśmy się spodziewać ich rychłego ujawnienia.

Źródłem tych doniesień jest człowiek podający się za pracownika studia, który swoje rewelacje opublikował na forum 4chan. Oczywiście, do wszystkich udostępnionych przez niego informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Czy te plotki znajdą pokrycie w rzeczywistości przekonamy się 12 czerwca, gdyż wtedy odbędzie się konferencja Bethesdy.

Warto na koniec wspomnieć, że na stronie studia pojawiła się oferta pracy, z której wynika, że zespół pracuje nad wysokobudżetowym tytułem opartym na modelu free-to-play. Możliwe więc, że ten projekt oraz Starfield to jedna i ta sama gra.

  1. Bethesda – strona oficjalna studia