Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2017, 10:58

autor: Góral

DiRT 4 równie udany, co DiRT Rally (przegląd recenzji)

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry rajdowej DiRT 4. Wynika z nich, że studio Codemasters Software stanęło na wysokości zadania i stworzyło grę równie udaną, co DiRT Rally z 2015 roku.

9 czerwca na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutuje DiRT 4 od studia Codemasters Software. Półtora roku temu firma wypuściła bardzo dobre DiRT Rally, więc oczekiwania graczy związane z nową odsłoną cyklu były bardzo duże. W sieci pojawiły się już recenzje produkcji, więc wiemy, jak tytuł wypada w rzeczywistości.

Bez zbędnego przedłużania – jest dobrze, a nawet lepiej. Wśród zalet przewija się głównie wymagający model jazdy, choć dostępny jest on w dwóch trybach – Gamer i Simulation. W pierwszym przypadku mamy nieco ułatwione zadanie, a dodatkowo dzięki obecności rozbudowanego samouczka gra jest bardziej przystępna od poprzedniczki. Druga opcja to już zupełnie inna bajka, DiRT Rally 2 czy coś w tym stylu. W tym trybie gra pokazuje swój prawdziwy potencjał. Wymaga skupienia, cierpliwości, ostrożności, a jednocześnie brawury. Krótko pisząc, w najważniejszym aspekcie ekipa Codemasters ponownie dała radę.

DiRT 4 to udana propozycja dla miłośników rajdów. - DiRT 4 równie udany, co DiRT Rally (przegląd recenzji) - wiadomość - 2017-06-06
DiRT 4 to udana propozycja dla miłośników rajdów.
DiRT 4 w skrócie:
  1. gra rajdowa od studia Codemasters Software;
  2. ukaże się 9 czerwca na XOne, PS4 i PC-tach;
  3. średnia ocen w serwisie Metacritic: 83 punkty (PS4).

DiRT 4 ma jednak sporo innych zalet – wciągający tryb kariery, wiele trybów rozgrywki czy też generator nowych tras. Tytuł cierpi jednak na pewne niedoróbki graficzne, a wspomniany generator jest nieco zbyt uproszczony. Zabawa jest jednak przednia i wynagradza niewielkie potknięcia.

Na koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że większość recenzji powstała na bazie wersji na konsolę PlayStation 4, więc obecnie nie wiemy, jak wypada PC-towe wydanie i jego optymalizacja.

Wybrane recenzje gry DiRT 4:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
DiRT 4

DiRT 4