Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2018, 10:55

autor: Adrian Werner

Battlefield 5 - bonusy pre-orderowe i szczegóły Firestorma (battle royale)

Studio DICE ujawniło wiele nowych informacji o Battlefield V. Poznaliśmy bonusy pre-orderowe oraz więcej konkretów odnośnie wzorowanego na grach battle royale trybu Firestorm, który - jak się okazało - szykuje studio Criterion Games.

Tryb Firestorm dodany zostanie do gry w jakiś czas po premierze. - Battlefield 5 - bonusy pre-orderowe i szczegóły Firestorma (battle royale) - wiadomość - 2018-09-07
Tryb Firestorm dodany zostanie do gry w jakiś czas po premierze.

Od wczoraj gracze testują otwartą betę gry Battlefield V, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu studia DICE. Kilka dni temu autorzy zdradzili pierwsze skromne informacje o wzorowanym na grach battle royale trybie Firestorm. Teraz uznali, że najwyższa pora ujawnić więcej konkretów.

Tryb Firestorm

W pracach nad Firestorm rolę przewodnią pełni znane z serii Burnout studio Criterion Games, a DICE jedynie asystuje w produkcji. Mecze rozpoczną się z 64 graczami, podzielonymi na szesnaście czteroosobowych oddziałów. Rozgrywka będzie toczyła się aż przy życiu pozostaną członkowie tylko jednego oddziału.

Starcie zacznie się od zrzucenia graczy na mapę, która rozmiarami ma przebić wszystko, co do tej pory oferowała seria Battlefield. W trakcie meczu coraz większe jej połacie zajmować będzie pożoga, zmuszając graczy do walk w coraz mniejszym kręgu bezpiecznego terytorium.

Zgodnie z tradycjami battle royale, rozgrywkę rozpoczniemy nieuzbrojeni i będziemy musieli przeczesywać mapę w poszukiwaniu uzbrojenia. Jednocześnie najlepszy sprzęt mamy odblokowywać, wypełniając zadania w stylu tych znanych z trybu Podboju. Niektóre z nich będą na stałe przypisane do danych lokacji, a inne mają być ustalane losowo. Kluczową rolę odegrają także pojazdy. Na razie potwierdzono obecność czołgów i ciężarówek transportowych.

Bonusy pre-orderowe

Bonusy dla pre-orderów wersji standardowej. - Battlefield 5 - bonusy pre-orderowe i szczegóły Firestorma (battle royale) - wiadomość - 2018-09-07
Bonusy dla pre-orderów wersji standardowej.

Wraz z ujawnieniem szczegółów odnośnie Firestorm autorzy podzielili się również informacjami o bonusach pre-orderowych.

Zamówienie przedpremierowe wersji standardowej zapewni Wam:

 1. Firestorm Ranger Set – strój zwiadowcy i nóż bojowy M3. Przedmioty te zaprojektowano dla trybu Firestorm, ale będzie można z nich skorzystać również w innych wariantach rozgrywki.
 2. Do wyboru jeden z ośmiu strojów spadochroniarzy.
 3. Pięć broni z Battlefielda 1.
 4. Dostęp do zadań specjalnych, których wypełnianie przyśpieszy tempo rozwoju.

Pre-order edycji Deluxe zapewnia

 1. Wszystko to, co oferuje pre-order wersji standardowej.
 2. Możliwość rozpoczęcia gry trzy dni przed premierą.
 3. Pięć zestawów (do wyboru z ośmiu) ubiorów spadochroniarzy.
 4. Dodatkowe przedmioty w ramach dwudziestu cotygodniowych zrzutów zaopatrzenia.
 5. Dostęp do dodatkowych zadań specjalnych, niedostępnych w ramach bonusów pre-orderowych standardowej edycji gry.

Battlefield V zmierza na PC, Xboka One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 20 listopada tego roku, a osoby z Deluxe Edition rozpoczną zabawę trzy dni wcześniej. Gra otrzyma pełną polską lokalizację na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

 1. Oficjalna strona serii Battlefield
 2. Walczyliśmy o Rotterdam – Battlefield V okiem dyletanta
 3. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
 4. Kobiety na frontach II wojny światowej – Battlefield V a historia
 5. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield V

Battlefield V