Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2021, 19:40

autor: hexx0

Tryb battle royale obecny w Battlefield 2042 dzięki pomysłowości gracza

Battlefield 2042 nie oferuje lubianego przez graczy trybu battle royale. Jednemu z nich na tyle brakowało tego wariantu rozgrywki w nowej strzelance EA DICE, że uciekając się do kilku sztuczek, stworzył go w Battlefield Portal.

Zapowiadając Battlefielda 2042, studio EA DICE ogłosiło, że do gry nie trafi popularny tryb battle royale. Również ujawniając tryb Portal, deweloperzy wyraźnie zaznaczyli, iż nie otrzymamy w jego ramach szansy rywalizowania w owym popularnym wariancie zabawy, gdyż nie będzie dało się stworzyć meczu tego typu. Społeczność – a konkretnie użytkownik Reddita o pseudonimie chbmg – najwyraźniej zaakceptowała wyzwanie, bo w tydzień po premierze produkcji walka na stale zmniejszającej się mapie aż do ostatniego ocalałego gracza jest możliwa. Zresztą zobaczcie sami.

Jak część z Was już pewnie zauważyła, stworzenie tego typu formatu gry wymagało nie lada improwizacji. Całość odbywa się na przeznaczonej dla 100 osób mapie o nazwie Warfield 100. Na pierwszy rzut oka wszystko jest na swoim miejscu – zaczynamy w lobby, by po chwili zeskoczyć ze spadochronem na pole bitwy, gdzie zaczniemy zabawę, w czasie której dostępna przestrzeń będzie się stopniowo kurczyć. Są nawet łupy oraz więzienie wzorowane na tym z Call of Duty: Warzone, do którego trafiają pokonani gracze (tu też da się powrócić z niego do gry – o ile na placu boju zostało więcej niż 10 graczy).

Tryb Portal nie umożliwia jednak zbierania łupów. Jak obszedł to chbmg? Sprawił, że na ekranie osób grających w Warfield 100 pojawia się informacja dotycząca odległości, w jakiej znajduje się najbliższa zdobycz. Chcąc ją zebrać, trzeba udać się we wskazane miejsce i… trzy razy przykucnąć – wtedy do naszego ekwipunku trafi losowy przedmiot. Sprytne, prawda? Nie mniej zmyślnie, bo przy użyciu nieaktywnych NPC, oznaczane są krawędzie kolejnych, coraz mniejszych okręgów.

Warfield 100 działa więc całkiem nieźle, choć nie idealnie – po meczach często pojawiają się błędy, w efekcie których można dość łatwo zobaczyć pulpit własnego komputera. Warto jednak wykazać się cierpliwością, bo rzecz jest cały czas rozwijana i powinna stawać się tylko lepsza.

Aby zagrać mecze w Warfield 100, w wyszukiwarce gier należy wpisać: „warfield 100 – battle royale”. Jeśli nie wyświetlą się Wam żadne dostępne starcia, z łatwością stworzycie własny serwer, posługując się kodem AAGDWA.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 ukazał się 19 listopada. Gra zbiera bardzo różne opinie. Na co głównie narzeka społeczność i co mogło sprawić studiu EA DICE problemy produkcyjne? Informacje te znajdziecie w dwóch poniższych wiadomościach.