Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 20:09

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battleborn - obejrzyj rozgrywkę z MOBY twórców serii Borderlands

W Internecie pojawiły się pierwsze nagrania prezentujące w akcji grę Battleborn od studia Gearbox Software. Tytuł, będący połączeniem FPS-a z MOBĄ, ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

W Internecie pojawiły się zapowiedzi wybranych mediów, przygotowane na podstawie pokazu gry Battleborn od studia Gearbox Software. Dzięki temu możemy przyjrzeć się nagraniom udostępnionym w serwisach IGN oraz VideoGamer, zawierającym fragmenty rozgrywki. Niecodzienne połączenie FPS-a z MOBĄ z pewnością zapowiada się ciekawie. Twórcy udostępnią graczom rozmaite postacie, różniące się oczywiście nie tylko wyglądem, ale także umiejętnościami, które będziemy rozwijać w czasie każdego spotkania, zaczynając oczywiście od pierwszego poziomu. Oprawa graficzna przywołuje na myśl Team Fortress 2 i w pewnym stopniu serię Borderlands. Jednak w odróżnieniu od niej, w Battleborn zabraknie dużego, otwartego świata, a zamiast tego w kooperacyjnej kampanii przemierzać będziemy zamknięte poziomy, które zapewnią około 30 min zabawy każdy.

Battleborn w skrócie:
  • Gatunek: FPS z elementami MOBY
  • Deweloper: Gearbox Software
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, Xbox One i PC
  • Data premiery: 2015 rok

Fabuła opowiadać ma o wojnie toczącej się pomiędzy pięcioma frakcjami, walczącymi o zasoby i przestrzeń życiową w systemie słonecznym Solus, który zlokalizowany jest przy ostatniej gwieździe znajdującej się we wszechświecie.

Oczywiście kampania kampanią, ale główną osią zabawy w Battleborn mają być wieloosobowe starcia, w których dwie drużyny, składające się z pięciu graczy każda, walczyć będą o dominację na danej mapie. Twórcy szykują różne tryby, w tym także mobowy Incursion, polegający na atakowaniu bazy przeciwnika, chronionej przez mechaniczne pająki. Oczywiście wrogowie będą starali się uczynić to samo.

Battleborn ukazać ma się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC w przyszłym roku.

Battleborn - obejrzyj pierwsze nagrania z rozgrywką - ilustracja #1