Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2021, 12:46

autor: Aquma

Baldur’s Gate 3 otrzymało największą z dotychczasowych aktualizacji

Gra RPG Baldur’s Gate 3 otrzymała kolejną dużą aktualizację, która wprowadziła do gry nową klasę. Łatka obejmuje też sporo zmian w interfejsie, dialogach i animowanych scenach.

W SKRÓCIE:

  1. BG3 otrzymało czwarty duży patch – łatkę o podtytule Nature’s Power;
  2. aktualizacja wprowadziła do gry klasę druida oraz dokonała dużych zmian w animowanych scenach i dialogach;
  3. otrzymaliśmy też szereg poprawek interfejsu i opcjonalną mechanikę Loaded Dice.

Deweloperzy z firmy Larian Studios poinformowali, że Baldur’s Gate III otrzymało czwartą dużą aktualizację. Tzw. Patch 4 nosi podtytuł Nature’s Power i jest największą z dotychczasowych łatek do wyczekiwanej gry RPG.

Najciekawszą z wprowadzonych nowości jest grywalna klasa Druida – jest to użytkownik magii, który potrafi zmieniać się w różnego rodzaju zwierzęta. Zdolność ta bywa przydatna zarówno podczas walki, jak i eksploracji (niektóre formy mogą być wykorzystywane w walce, ale też pozwalają np. rozmawiać ze zwierzętami danego typu).

Druidzi mają dostęp do dwóch specjalizacji - tzw. kręgów. Krąg Ziemi pozwala poprawić umiejętności magiczne powiązane z określonym typem terenu. Z kolei Krąg Księżyca oferuje większe możliwości w zakresie przemieniania się w zwierzęta – wybierając go otrzymujemy dostęp do potężnej postaci niedźwiedzia polarnego.

Łatka dokonuje także zmian w animowanych scenach przerywnikowych i dialogach, wprowadza nowe czary oraz liczne poprawki interfejsu. Ciekawą nowość stanowi również opcjonalna mechanika Loaded Dice – po aktywowaniu sprawia ona, że gracz nie może kilkukrotnie mieć ekstremalnego pecha lub szczęścia przy rzutach kością (nie możemy kilka razy pod rząd wyrzucić 1 lub 20 na kości K20).

Warto odnotować, że premiera łatki wywołała duży wzrost zainteresowania omawianym tytułem – w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób grających równocześnie skoczyła do poziomu 6975 i jest to najlepszy wynik od 14 listopada.

Baldur’s Gate 3 otrzymało największą z dotychczasowych aktualizacji - ilustracja #1
Wzrost zainteresowania Baldur’s Gate 3. Źródło: https://steamdb.info/app/1086940/graphs/

Przypominamy, że Baldur’s Gate III zadebiutowało we Wczesnym Dostępie Steam 6 października tego roku. Data premiery pełnej wersji na razie nie jest znana, ale wiemy, że poza pecetami trafi ona również na platformę streamingową Google Stadia.

  1. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  2. Baldur’s Gate 3 – poradnik