Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2022, 21:08

Baldur's Gate 3 otrzymał Patch 9; jest wiele nowości, w tym klasa postaci

Baldur's Gate III otrzymało ostatnią dużą aktualizację przed wyjściem z wczesnego dostępu. Patch 9 wprowadza sporo poprawek oraz nową klasę postaci.

Źródło fot. Larian Studios.
i

Studio Larian dotrzymało słowa i podzieliło się wieloma informacjami na temat przyszłości Baldur’s Gate III w świątecznym odcinku transmisji Panel from Hell. Przy okazji doszło do niefortunnych wypadków, w wyniku których z Geoffa Keighleya został tylko szkielet, a gracze poznali m.in. klasę Świętego Mikołaja i zobaczyli nowy pokaz rozgrywki.

Pomijając aspekty humorystyczne, twórcy omówili Patch 9, który jest już dostępny w Baldur’s Gate 3 i będzie ostatnim dużym uaktualnieniem przed premierą gry – czyli aż do sierpnia. Wraz z nim pojawiły się zaklęcia 3. poziomu (w tym latanie, wskrzeszenie zwłok oraz przemianę w formę gazową), jak również przebudowana mechanika reakcji (która da graczom więcej swobody) oraz usprawnienia wskazówek, starć w pierwszym akcie itd.

Gracze otrzymali też kolejną klasę: paladyna. Ten święty wojownik musi dotrzymać jednej z dwóch przysiąg, jeżeli chce zachować swoje moce. Chyba że zdecyduje się podążyć inną ścieżką, by odblokować sekretną, trzecią podklasę.

Na warsztat wzięto także balans rozgrywki (co było tym bardziej konieczne, że maksymalny poziom postaci zwiększono do 5.) oraz rozmaite błędy. Pełną listę zmian znajdziecie we wpisie na karcie Baldur’s Gate III na Steamie.

Co się tyczy pełnej wersji, zespół Larian Studios ponownie wspomniał o dwójce powracających bohaterów: Minscu oraz Jaheirze (a właściwie trójce, nie zapominajmy o Boo). Potwierdzono, że oboje będą mogli zostać kompanami gracza – albo wrogami, bo o tym, czy dołączą do drużyny, zadecydują wybory podjęte przez bohatera.

Ponadto ujawniono, że głosu Minscowi użyczy Matt Mercer (ku radości wielu fanów i najwyraźniej samego aktora), znany m.in. jako, Gangplank (LoL) oraz McCree/Cole Cassidy (Overwatch), jak również z licznych innych ról (nie tylko w grach). Mercer jest tez ulubieńcem społeczności skupionej wokół Dungeons & Dragons.

Baldur’s Gate 3 wyjdzie z Wczesnego dostępu Steam w sierpniu 2023 roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej