Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2022, 19:42

Minsc i Boo powracają w Baldur's Gate 3; zobacz teaser [Aktualizacja]

Larian Studios potwierdziło swoją obecność na piątkowej gali The Game Awards 2022, zajawiając nową zawartość do Baldur’s Gate 3. W teaserze pojawiają się dwie postacie doskonale znane fanom serii – Minsc i jego chomik Boo.

Źródło fot. Legends of Baldur's Gate: Tyranny of Dragons.
i

Aktualizacja

Larian Studios ogłosiło, że 14 grudnia 2022 roku odbędzie się kolejny stream z cyklu Panel From Hell. Zostaną na nim omówione wszystkie nowości, jakie czekają graczy Baldur’s Gate III w Patchu 9, który w pełnej krasie zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na piątkowej gali TGA 2022 i udostępniony w dalszej części miesiąca.

Aktualizacja ma „ważyć” około 33 GB. Co za tym idzie, rozmiar całej gry wzrośnie do 84,7 GB.

Tradycyjnie już istniejące zapisy gry nie będą kompatybilne z nową „łatką”. Larian Studios umożliwia jednak kontynuowanie rozpoczętej przygody na starych zasadach. Jeśli więc akurat przechodzicie trzeciego „Baldura”, polecam zapoznać się z tą instrukcją.

Oryginalna wiadomość

Niemal miesiąc temu informowaliśmy Was, że Larian Studios zamierza zrobić graczom Baldur’s Gate III prezent pod choinkę, wypuszczając Patch 9 do końca 2022. Wygląda na to, iż dokładną datę jego premiery poznamy w nocy z czwartku na piątek podczas gali The Game Awards 2022. Deweloper potwierdził dziś swoją obecność na owym wydarzeniu, publikując na Twitterze poniższy teaser nowej zawartości.

Obejrzawszy go, fani serii w równym stopniu byli zaskoczeni co zadowoleni. Wszystko dzięki postaci, którą widzimy na filmiku. Jest to oczywiście Minsc – lubiący dobrą bitkę berserker z Rashemenu, który zawsze podróżuje w towarzystwie chomika o imieniu Boo. Zwierzątko – przynajmniej zdaniem właściciela – jest miniaturką gigantycznego kosmicznego chomika, ale na razie w tle fabularnym serii nie ma przekonujących dowodów na ten temat.

Ten krótki opis powinien Wam wyjaśnić przyczynę zadowolenia fanów. A czemu są oni zaskoczeni?

Dlatego, że akcja Baldur’s Gate III została osadzona ponad 200 lat po wydarzeniach z „dwójki” i dodatku, więc teoretycznie Minsc i Boo powinni nie żyć. Wygląda jednak na to, że Larian Studios zainspirowało się powieścią graficzną pt. Legends of Baldur's Gate: Tyranny of Dragons autorstwa Jima Zuba (scenariusz) i Maxa Dunbara (rysunki). Można się z niej dowiedzieć, że Minsc i Boo zostali zamienieni w kamień (spetryfikowani), a upamiętniającą ich „rzeźbę” ustawiono w Upper City.

Z czasem jednak powrócili do życia – scena ta została przedstawiona na teaserze, więc tak też najwyraźniej będzie w Baldur’s Gate III. W końcu już wydając grę we wczesnym dostępie, deweloper obiecywał powrót kilku lubianych postaci. Wydaje się, że nie mógł trafić lepiej. Miejmy nadzieję, iż po The Game Awards 2022 będziemy wiedzieli więcej na ten temat. Przypominam, że gala odbędzie się o godzinie 1:30 w nocy z 8 na 9 grudnia.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej