Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 21 listopada 2019, 17:05

Bad North od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś w Epic Games Store za darmo udostępniona została gra strategiczna Bad North. Produkcję niezależnego studia ze Szwecji cechuje minimalistyczna grafika oraz rozbudowany gameplay. Promocja potrwa do 29 listopada - od tego dnia dodać do kolekcji będzie można platformówkę Rayman Legends.

Aktualizacja: Bad North można dodać już do swojej kolekcji w Epic Games Store. Grą, którą zdobędziemy za darmo od 29 listopada, będzie natomiast znakomita platformówka Rayman Legends z 2013 roku.

Bad North od dziś za darmo w Epic Games Store - ilustracja #1
W Bad North prosta grafika idzie w parze z rozbudowaną rozgrywką.

Nadszedł czas na zmianę cotygodniowej oferty Epic Games Store. Dziś w cyfrowym sklepie za darmo udostępniona zostanie gra strategiczna Bad North. Tytuł będzie można pobrać od godziny 17:00. Promocja potrwa do 29 listopada. Aby zatrzymać produkcję na stałe, wystarczy w ciągu ośmiu dni (zwróćcie uwagę, że następnym razem promocja wypadnie w piątek, a nie czwartek, jak do tej pory) dodać ją do swojej kolekcji.

Bad North jest wydanym w ubiegłym roku debiutanckim dziełem szwedzkiego studia Plausible Concept. To strategia czasu rzeczywistego z elementami charakterystycznymi dla gatunku roguelike. W grze naszym głównym zadaniem jest ochrona wysp przed najazdem wikingów. W tym celu przejmujemy kontrolę nad grupami jednostek, które posyłamy w bój. Każdy z oddziałów dowodzony jest przez jednego bohatera, którego możemy rozwijać, by z czasem jego podkomendni zamienili się w doświadczonych pikinierów czy łuczników.

Osiągnięcie sukcesu na każdej z proceduralnie generowanych plansz jest zależne od szybkości reakcji, odpowiedniego ustawienia wojsk oraz umiejętnego korzystania ze specjalnych zdolności. Przeciwnicy szturmują wyspy falami. Nie tylko stają się przy tym coraz agresywniejsi, stale wzrasta też ich liczebność. Wśród atakujących pojawiają się także silniejsze jednostki, przeciwko którym konieczne jest stosowanie odpowiedniej taktyki. Produkcję cechuje minimalistyczna oprawa graficzna, niewielki teren działania wojsk oraz rozbudowana rozgrywka.

Bad North od dziś za darmo w Epic Games Store - ilustracja #2

Na możliwość pobrania Bad North trzeba jeszcze trochę poczekać. Czas ten możecie wykorzystać na dodanie do kolekcji gry The Messenger. To bardzo udana platformówka, która testuje cierpliwość i zręczność gracza. Potrafi być przy tym niesamowicie wciągająca. Tytuł jest dostępny w ramach poprzedniej promocji, jednak o godzinie 17:00 przestanie być darmową pozycją.

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasje przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Z czasem zaczął zastanawiać się, czy jest dla niego miejsce w większej redakcji. W efekcie trafił do newsroomu GRYOnline.pl. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. Nie przepada za to za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się jej bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPG-i (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając zespół w weekendy. Dzięki temu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej