Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2018, 11:40

autor: AlexB

Beta Discord Store dostępna dla wszystkich

Discord Store, czyli platforma dystrybucji cyfrowej oparta na popularnej aplikacji służącej do internetowej komunikacji, stał się dostępny dla wszystkich w wersji beta. Równocześnie zadebiutowało tam ekskluzywnie kilka gier, m.in. Sinner: Sacrifice for Redemption i Bad North. Ponadto zmian doczekała się subskrypcja Discord Nitro.

Dziś wszyscy chcą mieć własną cyfrową platformę na wzór Steama. Mowa tu nie tylko o wielkich graczach na rynku pokroju Electronic Arts czy Ubisoftu, ale również twórcach aplikacji internetowych, czego doskonałym przykładem może być Discord. Na początku sierpnia bieżącego roku w Kanadzie wystartowały beta-testy Discord Store. Teraz jego podwoje otwierają się również na pozostałych użytkowników popularnego komunikatora internetowego.

Czy Discord Store stanie się poważną konkurencją dla Steama czy GOG-a? - Beta Discord Store dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2018-10-17
Czy Discord Store stanie się poważną konkurencją dla Steama czy GOG-a?

Choć lista gier dostępnych do kupienia w Discord Store nie jest specjalnie okazała w porównaniu do Steama, znalazło się na niej kilka interesujących i głośnych tytułów. Mowa tu na przykład o Pillars of Eternity II: Deadfire, Frostpunku, Banner Sadze 3, cyklu Darksiders, Shadow Tactics: Blade of the Shogun, This War of Mine, czy Metro: Last Light Redux. Z czasem biblioteka będzie rosnąć, choć raczej nigdy nie osiągnie specjalnie pokaźnych rozmiarów, gdyż jak podkreślili twórcy aplikacji na swoim blogu, zamierzają oni iść w jakość, a nie ilość.

Chcemy zrobić starannie zarządzany sklep z grami, podobny do małej księgarni na rogu, z rekomendacjami najnowszych i najlepszych gier od nas dla Was.

Abstrahując jednak od głośnych tytułów, Discord Store może okazać się prawdziwą gratką dla niezależnych deweloperów. Wszystko za sprawą programu First on Discord, w ramach którego mogą oni liczyć na wsparcie finansowe właścicieli platformy. W zamian twórcy gry muszą zagwarantować trzymiesięczną „ekskluzywność” na swoje dzieło. Dopiero po upływie tego czasu będą mogli wydać je w innych sklepach. Obecnie w ramach First on Discord dostępnych jest pięć tytułów – AT SUNDOWN, Bad North, King of the Hat, Minion Masters oraz Sinner: Sacrifice for Redemption.

W Discord Store znajdziemy mnóstwo gier niezależnych. - Beta Discord Store dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2018-10-17
W Discord Store znajdziemy mnóstwo gier niezależnych.

Wraz z Discord Store w popularnej aplikacji debiutuje także funkcja Universal Library. Dzięki niej z poziomu programu będzie można uruchomić każdą grę, również te kupione w innych sklepach, na przykład na Steamie, i wymagające innych platform. W dobie wciąż mnożących się „launcherów” może się to okazać wygodną i bardzo przydatną opcją.

Zmian doczekała się również miesięczna subskrypcja Discorda – Nitro. Jest ona teraz dostępna w dwóch wariantach. W pierwszym, klasycznym, kosztującym 4,99 dolarów (około 18 złotych) miesięcznie lub 49,99 dolarów (około 185 złotych) rocznie, abonenci otrzymują między innymi animowane awatary i emotki, zwiększony limit wielkości plików, które można wrzucić na serwer itd. W drugim, pełnym, wycenionym na 9,99 dolarów (około 37 złotych) miesięcznie lub 99,99 dolarów (około 371 złotych) rocznie, prócz atrakcji z poprzedniego progu, dostaną również dostęp do gier wartych przeszło 1000 dolarów – w tym między innymi Metro: Last Light Redux, Super Meat Boya, FTL, Limbo i wielu innych.

Dzięki wykupieniu pełnego abonamentu Discord Nitro otrzymamy dostęp do sporej biblioteki gier. - Beta Discord Store dostępna dla wszystkich - wiadomość - 2018-10-17
Dzięki wykupieniu pełnego abonamentu Discord Nitro otrzymamy dostęp do sporej biblioteki gier.

Według słów twórców programu, osoby obawiające się, że przez wdrożenie Discord Store i pozostałych atrakcji ucierpi rozwój samego komunikatora, mogą spać spokojnie. Czat tekstowy i głosowy wciąż jest priorytetem. W ostatniej aktualizacji platforma doczekała się kilku przydatnych funkcji, w tym trybu powolnego, który ogranicza częstotliwość wysyłania wiadomości przez użytkowników.