Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 14 listopada 2019, 17:03

autor: Bebop

The Messenger od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś w ramach cotygodniowej promocji w Epic Games Store za darmo udostępniona zostanie gra platformowa The Messenger. Pixelartową produkcję będzie można pobrać od godziny 17:00. Oferta potrwa do 21 listopada.

[Aktualizacja] Gra jest już dostępna do pobrania z Epic Games Store. Z kolei od 21 listopada za darmo do biblioteki będzie można dodać Bad North.

The Messenger to platformowa produkcja, która wymaga sporej zręczności. - The Messenger od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-14
The Messenger to platformowa produkcja, która wymaga sporej zręczności.

Dziś o godzinie 17:00 w Epic Games Store udostępniona zostanie kolejna darmowa produkcja. Tym razem będzie to gra The Messenger. Promocja potrwa do 21 listopada. Pozycja utrzymana jest w klimacie retro, więc powinna przypaść do gustu fanom 8-bitowych i 16-bitowych platformówek.

The Messenger to wydana w zeszłym roku gra, będąca pierwszą pozycją w dorobku niezależnego producenta z Kanady, firmy Sabotage. Wcielamy się w niej w młodego wojownika ninja, którego wioska została zaatakowana przez armię demonów. Otrzymuje on jednak szansę na uratowanie swojego klanu, o ile uda mu się dostarczyć tajemniczy zwój.

Jest to zręcznościowa produkcja łącząca w sobie dwa gatunki: grę platformową oraz metroidvanię. Wraz z głównym bohaterem odbywamy podróż po przeklętej krainie i to w różnych czasach. Uczymy się nie tylko sprawnie walczyć kataną, rzucać shurikenami i unikać przeciwników, ale też szybować oraz korzystać z liny z hakiem. Gra nie należy do najłatwiejszych - The Messenger zdecydowanie wymaga zdolności szybkiego myślenia oraz podejmowania natychmiastowych działań.

Warta uwagi jest oprawa audiowizualna gry. Pod względem graficznym mamy tu do czynienia z techniką pixelart. Natomiast chiptune’ową ścieżkę dźwiękową stworzył artysta o pseudonimie Rainbowdragoneyes za pomocą programu Famitracker.

W tym momencie nadal dostępne są pozycje z promocji rozpoczętej przed tygodniem. Gry Ruiner oraz Nuclear Throne możecie dodać na stałe do swojej biblioteki do godziny 17:00.

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa