Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka The Messenger (PC)

The Messenger

Hybryda klasycznej platformówki i produkcji typu metroidvania, w której wcielamy się w wojownika ninja. Zabawa polega na przemierzaniu mrocznych lokacji oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

Akcji | platformówki | 2D | ninja | metroidvania | indie | Xbox Game Pass

Okładka The Messenger (PC)

data premiery gry:

30sie2018

PC Switch

19mar2019

PS4

25cze2020

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Messenger jest debiutanckim projektem niezależnego kanadyjskiego zespołu Sabotage. Produkcja stanowi hybrydę klasycznej platformówki, inspirowanej hitami z epoki ośmiu bitów, oraz gry typu metroidvania, przywodzącej na myśl tuzy gatunku z szesnastobitowych konsol.

Fabuła

W The Messenger wcielamy się w tytułowego posłańca – wojownika ninja, który musi dostarczyć tajemniczą wiadomość, by w ten sposób zapewnić przetrwanie swojemu klanowi; jego wioska padła bowiem ofiarą najazdu ze strony armii demonów. Heros wyrusza w niebezpieczną podróż przez mroczny świat.

Mechanika

W The Messenger akcję obserwujemy z boku. W początkowej fazie rozgrywki, niczym w ośmiobitowych platformówkach, zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem lokacji, unikaniem wszechobecnych pułapek, przeskakiwaniem po platformach oraz walką z napotkanymi przeciwnikami.

Z czasem jednak gra odsłania przed nami swoje prawdziwe oblicze – lokacje zaczynają przypominać labirynty, umiejętności herosa można rozwijać, a chcąc uzyskać dostęp do zablokowanych miejsc oraz sekretnych pomieszczeń, musimy najpierw zdobyć określony ekwipunek. W miarę postępów w przygodzie na podorędziu bohatera pojawiają się nie tylko kolejne bronie (jak katana lub shurikeny), lecz także linka z hakiem czy choćby kostium pozwalający na szybowanie w powietrzu.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna gry The Messenger została utrzymana w stylu retro; pixelartowej grafice towarzyszy więc dynamiczny, chiptune’owy soundtrack skomponowany przez muzyka znanego jako Rainbowdragoneyes.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Gry podobne do The Messenger

Klasyfikacja PEGI The Messenger

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Messenger

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4210 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 650 MB HDD
  • Windows 7 SP1
The Messenger od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
The Messenger od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość14 listopada 2019

Dziś w ramach cotygodniowej promocji w Epic Games Store za darmo udostępniona zostanie gra platformowa The Messenger. Pixelartową produkcję będzie można pobrać od godziny 17:00. Oferta potrwa do 21 listopada.

PC
Switch
PS4
XONE