Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2018, 14:50

Platformówka Asterix & Obelix XXL 2 otrzyma remaster i kontynuację

Powstanie odświeżona wersja Asterix & Obelix XXL 2 z 2005 roku. Trwają także prace nad kontynuacją – Asterix & Obelix XXL 3 ma pojawić się za rok.

Platformówka Asterix & Obelix XXL 2 otrzyma remaster i kontynuację - ilustracja #1

Remaster klasyka zostanie opublikowany 29 listopada na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Taką informację na swoim facebookowym profilu podało studio Microids. To samo źródło zapowiedziało premierę Asterix & Obelix XXL 3, która została zaplanowana na końcówkę 2019 roku.

Asterix & Obelix XXL 2 oryginalnie ukazało się na PC i PlayStation 2 we wrześniu 2005 roku. W tej trójwymiarowej platformówce pełnej zręcznościowych elementów, gracze mogą wcielić się w obydwu tytułowych bohaterów. Nad remasterem oraz kontynuacją pracuje studio OSome.

Twórcy zapowiedzieli także dwie specjalne edycje Asterix & Obelix XXL 2. Wersja limitowana, oprócz samej gry, zawierać będzie figurki Asteriksa, Obeliksa i Idefiksa (w rozmiarach od 4 do 7,4 cm). Pełna zawartość wersji kolekcjonerskiej nie została jeszcze ujawniona – wiadomo jedynie, że zawierać będzie 15-centymetrową figurkę Asteriksa.

Platformówka Asterix & Obelix XXL 2 otrzyma remaster i kontynuację - ilustracja #2

Platformówka Asterix & Obelix XXL 2 otrzyma remaster i kontynuację - ilustracja #3

Kultowe postacie pojawiły się po raz pierwszy w 1959 roku, a serię komiksów z ich udziałem zawdzięczamy scenariuszowi René Goscinnego i rysunkom Alberta Uderzo. Od tego czasu, oprócz samych komiksów, ukazało się wiele filmów (animowanych. jak i fabularnych) oraz kilka gier wideo. Najnowsza produkcja z ich udziałem to strategia mobilna Asterix and Friends, która pod względem mechanizmów rozgrywki przypomina Clash of Clans. Ostatnia „poważna” gra traktująca o przygodach nieustraszonych pogromców Rzymian to wydane w 2007 roku Asterix na olimpiadzie.

Nie opublikowano zbyt wiele konkretnych informacji na temat fabuły czy zawartości Asterix & Obelix XXL 3. Produkcja ma przedstawić zupełnie nową historię, twórcom zależy jednak, aby ich świat był zgodny z tym, który znamy z komiksów. Gracze otrzymają szansę sterowania zarówno Asteriksem, jak i Obeliksem. Zabawa będzie możliwa w pojedynkę lub w trybie kooperacji. Spodziewać można się zarówno walki, eksploracji, jak i łamigłówek do rozwiązania.

Studio Anuman Interactive (Microids) nabyło prawa do marki od firmy Les Éditions Albert René w lutym bieżącego roku i od razu zapowiedziało wydanie paru gier na niej opartych. Do tej pory najpopularniejszymi grami tego wydawcy były między innymi Syberia, Still Life oraz Moto Racer 4.

Tak prezentuje się pierwszy opublikowany zrzut ekranu z remastera Asterix & Obelix XXL 2:

Platformówka Asterix & Obelix XXL 2 otrzyma remaster i kontynuację - ilustracja #4