Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 lipca 2018, 12:10

Powstanie film aktorski na podstawie cyklu Gundam

Wytwórnia Legendary Pictures ogłosiła powstanie filmu aktorskiego na podstawie popularnego anime i mangi Gundam. Nie wiadomo na razie nic na temat twórców, obsady ani nawet przybliżonej daty premiery.

Filmy aktorskie na podstawie serialu anime i mang nie mają zbyt dobrej passy. Wystarczy wspomnieć niedawne klapy Full Metal Alchemist, Death Note czy Ghost in the Shell ze Scarlett Johansson w roli głównej. Nie oznacza to jednak, że wytwórnie zamierzają się poddać. Wczoraj, podczas odbywającego się w Los Angeles Anime Expo, przedstawiciele Legendary Pictures i japońskiego studia Sunrise ogłosili (via The Hollywood Reporter), że powstanie wysokobudżetowa produkcja na podstawie popularnego cyklu Gundam. Niestety, nie podano na razie zbyt wielu szczegółów. Nie znamy zatem nazwiska reżysera, scenarzystów, obsady ani nawet przybliżonej daty premiery.

Czy filmowy Gundam okaże się sukcesem? - Powstanie film aktorski na podstawie cyklu Gundam - wiadomość - 2018-07-06
Czy filmowy Gundam okaże się sukcesem?

Cykl Gundam powstał w 1979 roku. Akcja oryginalnej serii rozgrywa się w odległej przyszłości, w której Ziemianie rozpoczynają podbój kosmosu. Z czasem w co rusz powstających nowych koloniach pojawiają się ruchy separatystyczne zainspirowane działalnością charyzmatycznego polityka Zeona Zum Deikuna, który nawołuje do opuszczenia „świętej” Ziemi i przeniesienia się całkowicie w przestrzeń. Pewnego dnia mężczyzna umiera w podejrzanych okolicznościach, a schedę po nim przejmuje Degwin Zabi. Przekształca on kolonie w Księstwo Zeonu i dąży do uzyskania niepodległości od Ziemi. W ten sposób rozpoczyna się wojna, w której główną rolę odgrywają tak zwane Mobile Suits, czyli ogromne mechy bojowe.

Choć w kontekście poprzednich prób przeniesienia japońskich historii rysunkowych na film aktorski kolejna budzi uzasadnione obawy, w tym przypadku niekoniecznie musi kończyć się to spektakularną porażką. Legendary Pictures ma spore doświadczenie w tworzeniu tytułów o wielkich mechach. Mowa tu o cyklu Pacific Rim. Cale Boyter, producent drugiej części, jest bezpośrednio zaangażowany w prace nad aktorskim Gundamem.