Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2015, 12:57

Assassin’s Creed: Syndicate – Evie w akcji na 10-minutowym gameplayu

Przy okazji targów gamescom 2015 firma Ubisoft oprócz trailera zaprezentowała także gameplay z gry Assassin’s Creed: Syndicate w wersji na PS4. Nowy materiał wideo trwa 10 minut i pozwala zabaczyć w akcji Evie Frye (drugą obok Jacoba grywalną postać) podczas wykradania z Tower of London fragmentu Edenu w misji typu czarna skrzynka.

Już tradycją stało się, że podczas targów gamescom firma Ubisoft prezentuje dość długi zapis rozgrywki z kolejnej odsłony serii Assassin’s Creed – nie inaczej było również w tym roku. Syndicate, tworzona przez studio Ubisoft Quebec najnowsza odsłona cyklu trzecioosobowych gier akcji w historycznych realiach i otwartych światach, doczekała się nowego gameplaya, trwającego 10 minut z haczykiem i pochodzącego z wersji na PlayStation 4 (zamieściliśmy go powyżej). Nagranie pozwala zobaczyć w akcji drugą z grywalnych postaci – asasynkę Evie Frye, siostrę Jacoba, którego prezentowano na większości dotychczasowych materiałów promocyjnych. Filmik ukazuje misję typu czarna skrzynka (ang. black box mission), w której zadaniem protagonistki jest włamanie się do londyńskiej Tower i zamordowanie Lucy Thorne, czyli członkini zakonu templariuszy znającej lokalizację Całunu, artefaktu stanowiącego fragment Edenu.

Głównym elementem, który deweloper chciał pokazać w omawianym zapisie rozgrywki, jest swoboda w zabieraniu się za poszczególne zadania. W tym przypadku zaprezentowano trzy różne ścieżki do Tower of London – można np. wykraść klucze do wieży kapitanowi straży, uwolnić konstabla w celu uzyskania pomocy w otwartej walce z templariuszami albo nawiązać współpracę z zaprzyjaźnionym strażnikiem, by przedostać się do celu pod pozorem bycia pojmanym więźniem. Warto też wspomnieć o wykorzystywanej często przez Evie umiejętności Kameleon, która pozwala jej uzyskać na kilka sekund niemalże stuprocentową niewidzialność.

Na koniec przypominam, że Assassin’s Creed: Syndicate w wersjach na PlayStation 4 i Xboksa One zadebiutuje globalnie 23 października 2015 roku (do Polski dotrze dwa dni później). Pecetowcom przyjdzie poczekać na swoją kolej kilka tygodni dłużej, do listopada.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej