Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2023, 10:06

Ciekawe doniesienia o bohaterach Assassin's Creed Red

Po długim milczeniu twórców w końcu weszliśmy w posiadanie nowych, aczkolwiek ciągle nieoficjalnych informacji o nadchodzącym Assassin’s Creed: Red.

Źródło fot. Ubisoft
i

Assassin’s Creed: Red został zapowiedziany we wrześniu 2022 r. podczas pokazu Ubisoft Forward. Od tego czasu deweloper nie zdradził żadnych nowych szczegółów na temat gry.

Najnowsze nieoficjalne wieści dostarczone przez serwis Insider-Gaming przełamują tę zmowę milczenia. Gra podobno zaoferuje dwójkę grywalnych bohaterów i położy nacisk na skradanie.

Bohaterów dwóch

Pierwsza część wiadomości oferuje wgląd w postacie, jakimi pokierujemy w trybie fabularnym.

  1. Poza samurajem wcielimy się również w shinobi (czyli ninję).
  2. Pierwszy z bohaterów ma być afrykańskim uchodźcą, należącym do Bractwa Asasynów, a drugi kobietą (którą wg źródła widzieliśmy na zwiastunie gry) – Insider-Gaming podaje odwrotnie, ale to zapewne błąd.
  3. Nie wiadomo, czy gra zaoferuje dwa osobne scenariusze (uzależnione od wyboru postaci), czy przełączanie się między asasynami będzie integralną mechaniką gry.

Skradanie jako temat przewodni gry

Drugą, bardziej obiecującą informacją, jest wieść, że skradanie będzie stanowić temat przewodni gry. Rozgrywka postawi stricte na ciche działanie. Możliwe mają być takie akcje, jak pozbywanie się źródeł światła, chowanie się w wysokiej trawie, rozpraszanie uwagi wroga i przenoszenie ciał.

Pojawia się wręcz sugestia, że gra zostanie utrzymana w duchu serii Splinter Cell lub cyklu Hitman (na co fani na Redditie mocno liczą). Nam marzą się również nawiązania do kultowej niegdyś marki Tenchu.

AC: Red – co wiemy o grze?

Nie jest to pierwsza nieoficjalna wieść dotycząca tej gry.

  1. We wrześniu zeszłego roku, niedługo po zapowiedzi, mogliście przeczytać o konflikcie wewnątrz studia pomiędzy kierownictwem a podwładnymi.
  2. Niewykluczone, że twórcy przy tworzeniu gry zmienią/zmienili jej koncepcję lub niektóre elementy, więc gra może ostatecznie wyglądać inaczej niż w zapowiedziach.
  3. Jak w wypadku każdej plotki, należy podchodzić do tych informacji z pewnym dystansem.

Assassin's Creed: Red jest jednym z rzekomo dziesięciu powstających projektów z serii Assassin’s Creed (inne to m.in. Infinity, Hexe, Jade i Mirage). Tytuł ma zostać wydany po AC: Mirage, czyli zapewne nie wcześniej niż w 2024 roku. Gra jest tworzona przez oddział Ubisoft Quebec z Kanady, który ma w swoim portfolio takie hity, jak AC: Syndicate czy AC: Odyssey. Żywimy nadzieję, że doświadczone studio (działające niemal od 20 lat) sprosta oczekiwaniom graczy.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej