Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2023, 10:24

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Resident Evil 4 Remake jedną z najlepszych gier w historii według pierwszych recenzji

Resident Evil 4 Remake może stanowić wzór do naśladowania dla twórców pragnących odświeżyć swoje klasyczne tytuły. Według pierwszych recenzji nowy-stary horror od Capcomu wypada wyśmienicie.

Źródło fot. Capcom, Pixabay, OpenClipart-Vectors
i

Po tym, jak na początku tego roku na rynku zadebiutował znakomity remake Dead Space, można było sądzić, że minie dużo czasu, nim ktokolwiek dorówna produkcji Electronic Arts pod względem jakości wykonania. Tymczasem niecałe dwa miesiące później „Elektronikom” rękawicę w postaci Resident Evil 4 Remake rzucił Capcom. Takie wnioski można wysnuć po lekturze pierwszych recenzji.

W momencie pisania tej wiadomości na portalu Opencritic średnia ocen Resident Evil 4 Remake wystawionych przez branżowych specjalistów wynosi imponujące 93/100 (na podstawie 70 recenzji). W serwisie Metacritic odświeżona wersja kultowego horroru w wersji na PlayStation 5 również zasłużyła na ocenę 93/100 (na podstawie 85 opinii).

Resident Evil 4 Remake – pierwsze recenzje

 • IGN – 10/10
 • GameSpot – 10/10
 • Push Square – 10/10
 • PlayStation LifeStyle – 10/10
 • Giant Bomb – 5/5
 • VG247 – 5/5
 • Game Informer – 9,5/10
 • Gaming Nexus – 9,5/10
 • GRYOnline.pl – 9/10 (z naszą recenzją możecie zapoznać się tutaj)
 • GamesRadar+ – 4,5/5
 • Wccftech – 8,5/10
 • PCGamesN – 8/10

Według recenzentów Resident Evil 4 jest przykładem remake’u niemal doskonałego. Zachowując ducha oryginału, Capcom podrasował słabsze elementy (których swoją drogą było niewiele), wynosząc w ten sposób produkcję na wyżyny gamingu. Poprawie uległa przede wszystkim walka z przeciwnikami, którzy z biegiem lat zyskali nieco więcej animuszu.

Krytycy chwalą również przepiękną oprawę graficzną, która w niczym nie ustępuje dzisiejszym standardom. Ciekawostkę stanowią nowe elementy, wzbogacające znaną historię. Dzięki temu horror powinien przypaść do gustu zarówno fanom oryginału, jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią.

Jeden z krytyków zauważył nawet, że Resident Evil 4 Remake może być jednym z głównych pretendentów do nagrody Gry Roku 2023. Biorąc pod uwagę sporą konkurencję na rynku gier w tym roku, samo takie stwierdzenie działa na wyobraźnię.

Na koniec przypomnijmy, że pełna wersja Resident Evil 4 Remake zadebiutuje 24 marca na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4 i Xbox Series X/S. Ciągle możecie zagrać w demo gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej