Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2023, 00:17

Demo Resident Evil 4 Remake jednak dla wszystkich; zobacz nowe teasery

Wersja demo Resident Evil 4 Remake jest już dostępna. Pobrać ją mogą użytkownicy wszystkich platform.

Źródło fot. Capcom.
i

Pogłoski, o których informowaliśmy Was wczoraj rano, okazały się prawdziwe. Podczas wydarzenia Capcom Spotlight udostępniono wersję demo remake’u Resident Evil 4. Pobrać ją mogą użytkownicy wszystkich platform, na które zmierza tytuł, tj. PC, PS4, PS5 i XSX/S. Steamową wersję znajdziecie tutaj. Konsolowych szukajcie w PS Store i MS Store.

Dostępność dema na wszystkich platformach jest to o tyle istotna, że wcześniejsze pogłoski sugerowały, iż będzie ono dedykowane konsolom PlayStation. Tak się na szczęście nie stało i wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić remake Resident Evil 4 przed premierą, którą zaplanowano na 24 marca. Na zachętę Capcom udostępnił trzy króciutkie teasery produkcji. Możecie je obejrzeć poniżej.

Co się zaś tyczy wersji demo remake’u Resident Evil 4, oferuje ona tylko pierwszy rozdział kampanii fabularnej, kończący się spotkaniem z Chainsaw Manem. Co za tym idzie, demo można ukończyć w około 15–20 minut. Trudno więc oczekiwać pełnego obrazu gry. Niemniej nawet tak krótki kontakt z tytułem powinien pozwolić Wam wyłapać wiele zmian – nie tylko graficznych – które remake wprowadza względem oryginału. Zwłaszcza jeśli graliście w ten ostatni.

Warto także nadmienić, że Capcom przypomniał o zapowiedzianej niedawno animacji Resident Evil: Death Island. Poza Japonią ma się ona ukazać latem 2023 roku.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej