Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 20:05

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Assassin's Creed III za darmo od 7 grudnia

Assassin's Creed III to ostatnia gra, która zostanie udostępniona za darmo wszystkim użytkownikom serwisu Uplay w ramach obchodów 30-lecia istnienia studia Ubisoft. Produkcję ściągnąć będziemy mogli od 7 grudnia.

Od kilku miesięcy Ubisoft hucznie obchodzi trzydziestą rocznicę istnienia firmy. W ramach świętowania, użytkownicy usługi Uplay otrzymują co miesiąc za darmo dostęp do pełnej wersji jednego z klasycznych tytułów studia. Od czerwca Ubisoft oddał w ręce fanów w sumie sześć pecetowych gier. Były to: Prince of Persia: Piaski Czasu, Tom Clancy’s Splinter Cell, Rayman Origins, The Crew, Beyond Good & Evil oraz Far Cry 3: Blood Dragon. Ostatnią produkcję wchodzącą w skład promocji poznaliśmy dzisiaj. Jest nią wydany w 2012 roku Assassin's Creed III. Od dnia 7 grudnia grę do biblioteki będą mogli na stałe dodać wszyscy posiadacze konta w serwisie Uplay. Tytuł dostępny będzie przez kolejny miesiąc. Przypomnijmy także, że w grudniu Ubisoft oferuje graczom dodatkowo trzydzieści cyfrowych prezentów, o czym możecie przeczytać w tym miejscu.

Assassin's Creed III powstało w studiu Ubisoft Montreal i poza komputerami PC trafiło także na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Akcja gry toczy się w okresie amerykańskiej wojny o niepodległość (1753-1783 rok). Protagonistą produkcji jest Connor Kenway, Metys, który mimo woli wplątuje się konflikt pomiędzy Templariuszami i Asasynami. Jak przyzwyczaił nas do tego cykl, w fabułę twórcy umiejętnie wpletli wiele historycznych postaci i wydarzeń, które doprowadziły do konfliktu kolonistów z brytyjskimi wojskami. Zabawa toczy się w otwartym świecie, a gracze mają okazję zwiedzić kilka miast oraz dziką amerykańską prowincję. Deweloperzy po raz pierwszy eksperymentowali tutaj z różnymi rozwiązaniami, w tym bitwami morskimi, które stały się podstawą czwartej części serii. Mimo to, gra uważana jest przez fanów za jedną z najsłabszych produkcji spod szyldu Assassin's Creed. Zawieść miała nie tylko mało wciągająca fabuła, ale także nieciekawa konstrukcja głównych oraz pobocznych misji.

  1. Promocja UBI30 w serwisie Uplay
  2. Assassin's Creed III – recenzja
  3. Assassin's Creed III – poradnik do gry