Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 20:34

autor: Góral

Na następnego Battlefielda poczekamy kilka lat

Dyrektor finansowy firmy Electronic Arts wyjawił, że na następną odsłonę Battlefielda poczekamy kilka lat. Zamiast kolejnej części wojennej strzelanki, w przyszłym roku otrzymamy Star Wars: Battlefront II oraz dodatki do Battlefielda 1.

Blake Jorgensen, dyrektor finansowy firmy Electronic Arts, podczas Nasdaq 35th Investor Program (dzięki, Videogamer), ujawnił, że seria Battlefield nie doczeka się kolejnej części przez “parę lat”. Nie wiemy ile dokładnie przyjdzie nam poczekać na następcę Battlefielda 1, ale z pewnością nie ukaże się on w przyszłym roku (niewykluczone, że w 2018 też nie). Zamiast tego otrzymamy Star Wars: Battlefront II, czyli kontynuację strzelanki z listopada 2015 roku. Oczywiście fani militarnej serii nie zostaną na lodzie, gdyż najnowsza odsłona doczeka się kilku płatnych dodatków, z nowymi mapami, armiami, trybami gry, broniami i nie tylko. Pierwszy z nich, zatytułowany Nie Przejdą, zadebiutuje w marcu 2017 roku.

Na następnego Battlefielda poczekamy kilka lat - ilustracja #1
Na następnego Battlefielda poczekamy kilka lat - ilustracja #2

Ostatnią odsłoną serii Battlefield jest Battlefield 1. Produkcja ukazała się 21 października 2016 na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. W grze trafiamy na fronty I wojny światowej i uczestniczymy w kilkugodzinnej kampanii fabularnej oraz bawimy się w multiplayerze. Tytuł został ciepło przyjęty przez media oraz graczy i okazał się największą premierą w historii studia DICE.

Wracając jeszcze na chwilę do Star Wars: Battlefront II, Jorgensen wyjawił, że produkcja będzie dużo większa od zeszłorocznej odsłony. Skromna zawartość „podstawki” była chyba najczęściej powtarzanym zarzutem w stosunku do pierwszego Battlefronta i EA zamierza wyciągnąć z tego wnioski. Ponadto gra skupiała się na oryginalnej trylogii, gdyż zadebiutowała jeszcze przed filmem Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. W dwójce deweloperzy będą mogli już wykorzystać dorobek nowych obrazów.

Premiera Star Wars: Battlefront II odbędzie się jesienią 2017 roku (dokładny termin nie jest znany). Electronic Arts nie potwierdziło jeszcze docelowych platform sprzętowych, ale z pewnością będą to konsole Xbox One, PlayStation 4, PC-ty i być może Nintendo Switch, którego debiut odbędzie się w marcu przyszłego roku.