Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2011, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Arrival kolejnym dodatkiem DLC do Mass Effect 2?

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że firma BioWare planuje jeszcze jeden dodatek DLC do swojej flagowej produkcji – Mass Effect 2. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że dość przypadkowo odkryliśmy właśnie jego nazwę.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że firma BioWare planuje wydanie jeszcze jednego dodatku DLC do swojej flagowej produkcji – Mass Effect 2. Wszystko wskazuje na to, że dość przypadkowo odkryto jego nazwę.

Źródłem przecieku okazała się łatka do gry w wersji na PlayStation 3. Po jej instalacji, lista możliwych do zdobycia Trofeów zostaje powiększona o kolejne, znajdujące się w zakładce Arrival. Jak można się łatwo domyśleć, najprawdopodobniej jest to tytuł nadchodzącego rozszerzenia, o którym jeszcze nic nie wiemy. Jedyną wskazówką na jego temat jest opis jednego z trzech osiągnięć, występującego pod nazwą Covert Action. Zdobędziemy go za uratowanie dr Amandy Kenson bez zwracania uwagi wrogich jednostek.

Arrival kolejnym dodatkiem DLC do Mass Effect 2? - ilustracja #1

Trudno spodziewać się, by wzmianka o rozszerzeniu pojawiła się przez przypadek. Możliwe, że twórcy chcą podsycić w ten sposób atmosferę przed właściwą zapowiedzią pakietu DLC, który będzie najprawdopodobniej ostatnim dodatkiem do ME2 przed premierą trzeciej części kosmicznej sagi. Swego czasu spekulowano nawet, że całość stanowić może pewnego rodzaju „pomost” pomiędzy wydarzeniami prezentowanymi w obu odsłonach serii.

W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne informacje ze strony producenta. Z pewnością nie potrwa to zbyt długo, gdyż na końcówkę tego roku planowana jest premiera Mass Effect 3, wymuszająca na twórcach szybkie działanie. Będzie to też pierwsza część cyklu, która zostanie wydana równocześnie na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC.