Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2019, 00:08

Apple Arcade i Apple TV+ - miesięczne subskrypcje z datą premiery i cenami

Firma Apple podzieliła się szczegółami na temat usługi Apple Arcade. Pierwsza na świecie miesięczna subskrypcja za dostęp do katalogu gier mobilnych wystartuje jeszcze w tym miesiącu, z ponad setką gier na pokładzie. Apple wkracza również na teren Netflixa z nową usługą Apple TV+.

Apple Arcade i Apple TV+ - miesięczne subskrypcje z datą premiery i cenami - ilustracja #1

Na specjalnej konferencji poświęconej głównie nowym iPhone’om dowiedzieliśmy się wielu szczegółów na temat startującej 19 września usługi Apple Arcade. To pierwsze takie podejście na rynku gier mobilnych do formuły znanej z takich programów, jak Origin Access, Xbox Game Pass czy Uplay+. Opłacając miesięczną subskrypcję w wysokości 24,99 zł, uzyskamy dostęp do ponad stu gier (na początek) na system iOS oraz TvOS. Granie będzie więc możliwe tylko na iPhone’ach, iPadach, Apple TV oraz komputerach Mac. Jedno konto będzie można dzielić aż z pięcioma członkami rodziny.

Firma podkreśla, że będą to tytuły niedostępne na konkurencyjnych platformach, a także pozbawione reklam oraz jakichkolwiek form mikrotransakcji. Katalog gier będzie się powiększał co miesiąc o nowe pozycje. Już teraz zapowiedziano współpracę z takimi wydawcami, jak CAPCOM czy Konami, a jednymi z tytułów startowych będą: nowa odsłona znanego z automatów Froggera oraz Beyond a Steel Sky – kontynuacja klasycznej przygodówki Beneath a Steel Sky. Wszyscy nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z miesięcznego, darmowego okresu próbnego.

Apple Arcade i Apple TV+ - miesięczne subskrypcje z datą premiery i cenami - ilustracja #2

Oprócz Apple Arcade, firma startuje z kolejną usługą subskrypcji – Apple TV+. Na wzór Netfliksa, Amazon Prime i HBO GO, gwarantuje ona dostęp do biblioteki najnowszych filmów i seriali, w tym także produkcji na wyłączność dla platformy Apple. Wśród nich pojawi się serial See z Jasonem Momoa (Aquaman) oraz The Morning Show – z najchętniej oglądanym zwiastunem w historii produkcji telewizyjnych, w którym zagrali Jennifer Aniston (Przyjaciele), Steve Carell (40-letni prawiczek, The Office) i Reese Witherspoon (Legalna blondynka). Usługa wystartuje w Polsce 1 listopada w cenie 24,99zł za miesiąc z 7-dniowym okresem próbnym, natomiast każdy zakup nowego sprzętu firmy Apple powiązany będzie z bezpłatną, roczną subskrypcją Apple TV+.

  1. Oficjalna strona Apple Arcade
  2. Oficjalna strona Apple TV+

 

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej