Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2011, 10:20

autor: Adrian Werner

Anno 2070 - nowa frakcja zagospodaruje dna mórz

Na Anno 2070 czeka większość fanów strategii ekonomicznych. Do tej pory wiedzieliśmy, że w grze pojawią się dwie bardzo różniące się od siebie frakcje. Teraz twórcy ujawnili trzecią z nich.

W kwietniu firma Ubisoft ujawniła, że w produkcji znajduje się Anno 2070. Nowa odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych ma wprowadzić sporo nowości, w tym możliwość wyboru różnych frakcji. Do tej pory wiedzieliśmy o dwóch z nich - Tycoons oraz Echoes. Teraz okazało się, że dołączy do nich również trzecia grupa nazwana po prostu Tech. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych skoncentruje się ona na budowie miast na dnach mórz.

Anno 2070 - nowa frakcja zagospodaruje dna mórz - ilustracja #1

Przypomnijmy, że podział na frakcje w Anno 2070 działa w inny sposób niż w większości RTS-ów. Tutaj gracz ma cały czas dostęp do budynków oraz technologii każdej z grup i tylko od niego zależy, którą ścieżkę rozwoju wybierze. Co więcej, nie ma żadnych większych ograniczeń w łączeniu rozwiązań różnych stron, choć oczywiście każda decyzja będzie mieć swoje konsekwencje. Dlatego jeśli przykładowo postawimy na niedbających o przyrodę Tycoons, to po późniejszym przekazaniu danego terenu kochającym ekologię Echos, przywrócenie naturalnego środowiska będzie kosztowało sporo czasu i pieniędzy.

Dzięki pojawieniu się frakcji Tech fani serii po raz pierwszy otrzymają możliwość eksploatowania dna mórz i wybudowania tam całym podwodnych miast. Zapewni to dostęp do wielu nowych surowców, takich jak na przykład diamenty. Ponadto jedynie Tech będą w stanie budować lotniska. Niestety, twórcy nie są jeszcze gotowi wypuścić dodatkowych informacji lub jakichkolwiek materiałów graficznych pokazujących tę grupę. Na więcej konkretów poczekamy zapewne do tegorocznego Gamescomu.

Anno 2070 tworzone jest wyłącznie z myślą o pecetach i jego premiera nastąpić ma pod koniec tego roku. Zainteresowanym polecamy obejrzenie nowego wywiadu z jednym z producentów gry. Co prawda, jest on w całości po niemiecku, ale pokazanych jest w nim wiele fragmentów video z rozgrywki.

Ostatnia aktualizacja: 2011-08-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Anno 2070

Anno 2070