Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lutego 2016, 13:15

autor: Góral

Anime Studio Story - w nowej perełce rozkręcamy studio anime

W dzisiejszej mobilnej perełce prezentujemy grę Anime Studio Story, którą do tej pory cieszyli się użytkownicy Androida, a od kilku dni bawią się nią także posiadacze sprzętu firmy Apple.

Studio Kairosoft to jeden z tych deweloperów, który tworzy rozmaite gry, obracające się jednak wokół jednego pomysłu. W większości przypadków ekipa ta produkuje bowiem strategie ekonomiczne, pozwalające wcielić się we właściciela studia deweloperskiego, magazynu, drużyny piłkarskiej itd. W Anime Studio Story, które w zeszłym roku zadebiutowało na Androidzie, a kilka dni temu na iOS, postanowiono wrzucić nas w skórę CEO firmy zajmującej się produkcją anime.

Jeżeli graliście w inne aplikacje Kairosoftu i przypadły Wam one do gustu, to z pewnością i tym razem będziecie wniebowzięci, gdyż zabawa opiera się na tych samych patentach. Na początku startujemy właściwie z niczym, ale szybko zaczynamy rozbudowywać swoje małe imperium, zatrudniając nowych pracowników, rozbudowując siedzibę firmy itd.

Osobną kwestią są nasi pupile. Samo zarządzanie studiem i produkowanie kolejnych anime to bowiem nie wszystko, gdyż musimy także kreować gwiazdy ekranu, przede wszystkim ustalając ich wygląd. Jak wszystko inne, tak i one z czasem się rozwijają, wchodząc na kolejne poziomy, a co za tym idzie budując markę firmy.

Nasze poczynania uzależnione są oczywiście od dostępnych środków finansowych, więc na początku przygody stać nas tylko na niewielkie projekty, ale z czasem budżety produkcji zaczynają się rozrastać, możemy inwestować w lepszych inżynierów dźwięku, reżyserów, itd., co wpływa z kolei na szanse osiągnięcia jeszcze większego sukcesu.

Krótko pisząc, Anime Studio Story nie jest niczym wyjątkowym i podobnych projektów na rynku nie brakuje. Niemniej studio Kairosoft zna się na swojej robocie doskonale i gra jest po prostu dobra. Ze sklepu Google Play możecie ją pobrać za darmo, przy czym pamiętajcie, że wersja Lite umożliwia zabawę tylko przez pierwsze dwa lata (czasu liczonego w grze). Niemniej edycja ta sprawdza się znakomicie jako demo, więc z pewnością warto ją pobrać, jeżeli nie jesteście pewni, czy Anime Studio Story to gra na pewno dla Was.