Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2023, 18:12

Andrzej Sapkowski nie grał i nie zamierza grać w Wiedźmina, nic się nie zmieniło przez ostatnie lata

Andrzej Sapkowski nie zmienia zdania i podtrzymuje, że nie planuje sięgać po gry z serii Wiedźmin ani po żadne inne produkcje z tego segmentu rozrywki.

Źródło fot. Netflix.
i

O Andrzeju Sapkowskim po raz kolejny zrobiło się głośno przed kilkoma dniami, kiedy to na wiedeńskim wydarzeniu VIECC Comic Con 2023 pisarz zdradził przybliżony termin premiery nadchodzącej książki z uniwersum Wiedźmina.

Przy okazji austriackiego konwentu popularny „AS” udzielił krótkiego wywiadu tamtejszemu serwisowi Cerealkillerz (poniżej). Rozmowa ta jest o tyle ciekawa, że w pewnym momencie podczas niej poruszono temat gier wideo.

Zanim jednak mistrz pióra wypowiedział się o najbardziej interaktywnym z mediów, przyznał. że do tej pory adaptacje wiedźmińskiego świata – w postaci gier, a także seriali – wzbudzały u niego jedynie „zdziwienie” i „zaskoczenie”. Wynikało to nie tyle z jakości dzieł, ile ze sposobu dotarcia do odbiorców.

Mówiąc już bezpośrednio o grach, Sapkowski wyznał, że do tej pory nie uruchomił tytułów od studia CD Projekt, ani żadnego innego nowoczesnego dzieła z tego segmentu rozrywki.

Nigdy [nie grałem – dop. red.]. Nie mam na to czasu. Nie jest to rozrywka dla mnie.

„AS” dodał, że nie ma zamiaru w najbliższej przyszłości „ogrywać” żadnej pozycji.

O tym, że polskiemu pisarzowi jest nie po drodze z grami wideo, wiadomo od dawna. Powyższy wywiad potwierdził tylko, że Sapkowski przez ostatnie lata nie zdołał przekonać się do tego medium – choćby w minimalnym stopniu.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej