Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 listopada 2023, 14:08

Andrzej Sapkowski ujawnił przybliżony termin premiery swojej nowej książki

Będąc gościem wiedeńskiego Comic Conu, Andrzej Sapkowski podzielił się z fanami przybliżonym terminem debiutu nowej książki z wiedźmińskiego uniwersum. Co ciekawe, autor podał dwie daty.

Źródło fot. YouTube, Netflix, 2019
i

Na początku sierpnia fanów Andrzeja Sapkowskiego zelektryzowała informacja, że popularny autor jest w trakcie pisania nowej historii osadzonej w wiedźmińskim uniwersum. Wówczas podczas jednej z rozmów z ukraińskimi czytelnikami, twórca zdradził, że ukończenie książki zajmie mu jeszcze „rok, nie dłużej”. Wygląda na to, że pisarz nie rzucał słów na wiatr i w dalszym ciągu trzyma się tego terminu.

Sapkowski był gościem specjalnym tegorocznej edycji wiedeńskiego Comic Conu. W trakcie panelu z twórcą nie mogło zabraknąć tematu jego nadchodzącego dzieła. Okazuje się, że pisarz ma już ustalone przybliżone terminy wydania książki. Polska premiera nowej historii w wiedźmińskim uniwersum nastąpi pod koniec 2024 roku, natomiast na rynku międzynarodowym tytuł ukaże się na początku 2025 roku.

Zrobili serial na podstawie jednego opowiadania. Zmusili mnie do kontynuacji. Nie narzekam. Teraz dzięki temu mam na czynsz – ogłosił Sapkowski podczas imprezy (via Gazeta.pl).

Mimo że oficjalna data premiery w dalszym ciągu owiana jest tajemnicą, sam fakt, że prace przebiegają bez żadnych komplikacji może napawać sporą dozą optymizmu. Niestety o samej fabule książki wiadomo jeszcze mniej. W lutym tego roku Sapkowski wspomniał, że jeśli miałby stworzyć kolejną opowieść, byłby to prequel bądź sidequel oryginalnej historii.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać kolejnych, miejmy nadzieję, szerszych informacji o upragnionym opowiadaniu.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej