Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2009, 10:17

autor: Cairine

Akcja Far Cry 3 poza Afryką

Jak dowiedział się serwis IncGamers, akcja trzeciej części Far Cry zostanie przeniesiona poza Afrykę. Źródłem tych doniesień jest jeden z pracowników Ubisoft Montreal. Informacja wypłynęła zaraz po tym, jak Kevin Shortt - scenarzysta pracujący przy Avatar: The Game oraz Far Cry 2 - potwierdził w wywiadzie dla PlayStation Magazine, że deweloping kolejnej części serii już trwa.

Jak dowiedział się serwis IncGamers, akcja trzeciej części Far Cry zostanie przeniesiona poza Afrykę. Źródłem jest tych doniesień jeden z pracowników Ubisoft Montreal. Informacja wypłynęła zaraz po tym, jak Kevin Shortt - scenarzysta pracujący przy Avatar: The Game oraz Far Cry 2 - potwierdził w wywiadzie dla PlayStation Magazine, że deweloping kolejnej części serii już trwa.

Według źródła, projekt jest jeszcze w bardzo wczesnym stadium produkcji, a zespół w studiu cały czas zastanawia się nad kierunkiem, w którym rozwinie się fabuła gry. Tak naprawdę nic jeszcze nie zostało ustalone i wszystko się może zmienić. Oznacza to również, że informacja o umieszczeniu akcji gry poza Afryką może jeszcze ulec zmianie, jednak jest to mało prawdopodobne. Sam informator mówi, że „nie ma pojęcia gdzie akcja gry zostanie umieszczona, jednak jest prawie pewien, że nie będzie to Afryka”.

Akcja Far Cry 3 poza Afryką - ilustracja #1

Far Cry zadebiutował w 2004 roku i od razu zdobył sympatię fanów FPSów – gra dostała bardzo dobre oceny i recenzje. Akcja pierwszej części miała miejsce na tropikalnej wyspie. W jej kontynuacji z 2008 roku trafiliśmy do fikcyjnego, ogarniętego wojną domową, afrykańskiego państewka. Far Cry 2, pomimo zmiany dewelopera, utrzymał wysoki poziom, chociaż nie był już tak rewelacyjną produkcją jak poprzedni epizod – pojawiły się negatywne opinie na temat niewykorzystanego potencjału fabularnego, czy też sztucznego wydłużania czasu rozgrywki. W oczekiwaniu na „trójkę”, zachęcamy do przeczytania recenzji Far Cry oraz Far Cry 2, autorstwa redaktorów gry-online.pl.