Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2014, 14:45

autor: Draug

Akalabeth: World of Doom – cRPG Lorda Britisha za darmo na GOG.com

W ramach świątecznego prezentu na platformie GOG.com udostępniono za darmo grę Akalabeth: World of Doom – kultowe cRPG stworzone w 1979 roku przez Richarda „Lorda Britisha” Garriotta. Oferta jest ważna po wsze czasy. Oprócz tego zorganizowano promocję na gry z serii Ultima, trwającą do 26 grudnia.

Choć GOG.com, w odróżnieniu od Steama i (od dziś) Origina, nie przyciąga do siebie graczy masowymi świątecznymi wyprzedażami, na polskiej platformie dystrybucji cyfrowej Gwiazdka też nie przechodzi niezauważona. Udostępniono tam bowiem za darmo grę Akalabeth: World of Doom w wersji na systemy Windows i Linux oraz komputery Mac. Mowa tu o klasyce gatunku cRPG, będącej pierwszym dziełem Richarda Garriotta, znanego szerzej jako „Lord British”, i praprzodkiem kultowej serii Ultima. Legendarny deweloper opracował ową produkcję w 1979 roku, będąc jeszcze nastolatkiem. Jak każda gra na GOG.com, Akalabeth obsługuje współczesne systemy operacyjne. Co istotne, oferta ta nie jest limitowana czasowo – debiutancka produkcja Garriotta już zawsze będzie darmowa.

Warto przypomnieć, że World of Doom to nie pierwsza bezpłatna gra „Lorda Britisha” na GOG.com. Od jakiegoś czasu za friko dostępna jest tam również Ultima IV: Quest of the Avatar oraz dwa pomniejsze spin-offy tego sławnego cyklu: Worlds of Ultima: The Savage Empire i Ultima Worlds of Adventure 2: Martian Dreams.

Co prawda, Akalabeth raczej nie powala graficznie, ale wiadomo, że w takiej grze liczy się bardziej wyobraźnia niż to, co widać na ekranie. - Akalabeth: World of Doom – cRPG Lorda Britisha za darmo na GOG.com - wiadomość - 2014-12-24
Co prawda, Akalabeth raczej nie powala graficznie, ale wiadomo, że w takiej grze liczy się bardziej wyobraźnia niż to, co widać na ekranie.

Lecz to jeszcze nie koniec świątecznych atrakcji na GOG.com. Oprócz tego trwa tam obecnie promocja na pozostałe gry z serii Ultima:

Każda z tych pozycji jest dostępna za 1,99 euro (ok. 9 zł), lecz jeśli zdecydujemy się na wszystkie naraz, zapłacimy łącznie 5,94 euro, czyli w przeliczeniu ok. 26 zł (0,99 euro za „sztukę”). Akcja trwa tylko do 26 grudnia, godz. 8:59, więc miłośnicy klasycznych „rolplejów” lepiej niech nie zwlekają.