Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds (PC)

Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds PC

Kontynuacja przygód Avatara w podziemnym świecie Britanni, w której wędrujemy po różnych światach w poszukiwaniu magicznego kamienia kontrolującego czarną kopułę stworzoną przez Guardiana nad zamkiem Lorda Britisha.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1993

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Labyrinth of Worlds to druga część przygód Avatara w podziemnym świecie Britanni, oparta na ulepszonym trójwymiarowym engine Looking Glass Technology. Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach znanych z gry Ultima VII: The Black Gate, jest jednak znacznie bardziej rozbudowana w porównaniu do poprzedniczki zarówno jeżeli chodzi o fabułę jak i wielkość oferowanego świata.

W związku z pokonaniem złego Guardiana, Lord British organizuje huczne obchody zapraszając Avatara i jego przyjaciół. Jednak podczas uroczystości Guardian atakuje ponownie, zamykając królewski zamek pod kopułą z czarodziejskiego czarnego kamienia, pochłaniającego wszelką magię. Głęboko w podziemiach zamku znajduje się inny czarny kamień, służący jako brama do innych światów kontrolowanych przez Guardiana.

Aby złamać czar Guardiana rzucony na zamek i uratować Lorda Britisha oraz całą Britannię musimy wkroczyć w mroczne podziemia i przenieść się do innych światów. Każdy z nich jest zupełnie odmienny, zamieszkały przez rozmaite stwory, zarówno wrogie jak i neutralne. Nieliniowa fabuła umożliwia dowolną kolejność zwiedzania niesamowitych światów, w których do wykonania czeka nas wiele misji oraz skomplikowanych układanek logicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds

Wymagania wiekowe Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds

12+

Wymagania sprzętowe Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 486
  • 8MB RAM
Underworld Ascension – Paul Neurath wskrzesza kultową serię cRPG
Underworld Ascension – Paul Neurath wskrzesza kultową serię cRPG

wiadomość2 lipca 2014

Legendarny deweloper Paul Neurath powraca do branży z nowym studiem – OtherSide Entertainment – i zapowiada jego debiutancki projekt: Underworld Ascension. Będzie to gra cRPG, stanowiąca duchowego spadkobiercę kultowej serii Ultima Underworld i powstająca domyślnie z myślą o pecetach. Niestety, na tę chwilę nie mamy żadnych innych informacji na temat tego tytułu.

Po drugiej stronie lustra, część druga. Historia firmy Looking Glass Studios
Po drugiej stronie lustra, część druga. Historia firmy Looking Glass Studios

wiadomość4 listopada 2011

Upadek Looking Glass Studios nie oznaczał upadku ich myśli artystycznej. Studio wydało z siebie i współpracowało ze zbyt wielką ilością ogromnych talentów, żeby nie pozostawić po sobie godnej spuścizny. Udało się. Fragmenty ich gier, odpowiedzialni za nie ludzie, czy po prostu naśladowcy i spadkobiercy rozwiązań, które wprowadzili istnieją po dziś dzień. I chwała im za to.

Po drugiej stronie lustra, część pierwsza. Ultima Underworld, System Shock, Thief - historia firmy Looking Glass Studios.
Po drugiej stronie lustra, część pierwsza. Ultima Underworld, System Shock, Thief - historia firmy Looking Glass Studios.

wiadomość29 września 2011

Historia Looking Glass Studios to interesujące pasmo wzlotów, upadków oraz wizjonerstwa lekko wyprzedzającego swoją epokę. Underworld, Thief oraz Shock to serie i tytuły, bez których obecna branża nie byłaby taka sama. Bowiem rozwiązania, które stworzyli, pomimo że nie weszły na stałe do gier głównego nurtu to mocno zmieniły oblicze rynku, nawet wśród nieświadomych tego graczy nowego pokolenia.

Twórca serii Ultima pracuje nad nowymi grami

wiadomość15 marca 2011

Richard Garriott stworzył przed laty kultową, aczkolwiek nieco zapomnianą serię Ultima. W ostatnim czasie producent wyraźnie zwolnił tempo, ale nie zrezygnował z pracy w branży. Studio Portalarium założone przez Garriotta pracuje nad dwoma grami społecznościowymi. Ciekawe jest to, że w jednej z nich pojawi się słynne alterego twórcy, czyli Lord British.