Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima VI: The False Prophet (PC)

Ultima VI: The False Prophet PC

Powracamy do świata Britanni, gdzie podziemny kataklizm sprowadził na powierzchnię Gargulce poszukujące swej świętej księgi Codex of Ultimate Wisdom.

RPG | klasyczne RPG | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Ultima VI: The False Prophet (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1990

Szósta część sagi o Avatarze kończy Wiek Oświecenia i zarazem wprowadza nową jakość w gatunek cRPG oferując rzut izometryczny zamiast dotychczasowego widoku 2D. Niestety, pierwsza tego typu próba wypadła dość słabo, głównie z powodu niedopracowania okna akcji oraz nieporęcznego interfejsu.

Fabuła The False Prophet, uboższa niż w poprzednich częściach, ponownie przenosi nas do świata Britanni. Tym razem jako Avatar musimy walczyć z Gargulcami, które wyszły na powierzchnię z podziemi Stygian Abbys, po tym jak ich świat został zniszczony przy uwalnianiu Lorda Britisha w Warriors of Destiny. Po wydostaniu się przejęły kontrolę nad ołtarzami poświęconymi ośmiu przymiotom głównym.

Podróżujemy wraz z przyjaciółmi, Dupree, Iolo i Shamino przez w pełni interaktywny świat, gdzie prawie wszystko co można dotknąć można również użyć. W czasie wędrówki okazuje się, że Gargulce wcale nie są złe, lecz pragną tylko odzyskać swoją własność – Codex of Ultimate Wisdom. Aby zaprowadzić pokój musimy umieścić Codex w eterycznej próżni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ultima VI: The False Prophet

16+

Wymagania sprzętowe Ultima VI: The False Prophet

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC AT
  • 4MB RAM
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Twórca serii Ultima pracuje nad nowymi grami

wiadomość15 marca 2011

Richard Garriott stworzył przed laty kultową, aczkolwiek nieco zapomnianą serię Ultima. W ostatnim czasie producent wyraźnie zwolnił tempo, ale nie zrezygnował z pracy w branży. Studio Portalarium założone przez Garriotta pracuje nad dwoma grami społecznościowymi. Ciekawe jest to, że w jednej z nich pojawi się słynne alterego twórcy, czyli Lord British.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Aion, Final Fantasy VIII) 17/12/09
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Aion, Final Fantasy VIII) 17/12/09

wiadomość17 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: święta w grach MMO, start bety Pets vs. Monsters, wznowienie Ultimy VI, promocje dla graczy wracających do Warhammer Online i inne. Zapraszamy do lektury.

Druga wersja modyfikacji Ultima VI już dostępna
Druga wersja modyfikacji Ultima VI już dostępna

wiadomość13 października 2006

Ponad dwa lata temu informowaliśmy o pracach nad modyfikacją Ultimy VI: The False Prophet i próbie uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Produkcja posuwała się bardzo wolno, ale już wtedy zaprezentowano Tech Demo. Dziś mamy przyjemność zakomunikować, że druga wersja adaptacji (Milestone 2 Release) jest już dostępna do ściągnięcia.

Ultima 6 jak Dungeon Siege

wiadomość10 maja 2004

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was o ambitnym przedsięwzięciu, polegającym na modyfikacji oryginalnej Ultimy V i uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Dzisiaj natomiast buszując po przepastnych głębiach Internetu natknęliśmy się na kolejną gratkę dla miłośników Ultimy. Otóż podobnej, co starszy brat modyfikacji, poddana została 6 część gry. W chwili obecnej dostępne jest tzw. Tech Demo tego produktu.