Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2006, 12:45

autor: maciek_ssi

Druga wersja modyfikacji Ultima VI już dostępna

Ponad dwa lata temu informowaliśmy o pracach nad modyfikacją Ultimy VI: The False Prophet i próbie uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Produkcja posuwała się bardzo wolno, ale już wtedy zaprezentowano Tech Demo. Dziś mamy przyjemność zakomunikować, że druga wersja adaptacji (Milestone 2 Release) jest już dostępna do ściągnięcia.

Ponad dwa lata temu informowaliśmy o pracach nad modyfikacją Ultimy VI: The False Prophet i próbie uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Produkcja posuwała się bardzo wolno i dopiero wtedy zaprezentowano Tech Demo. Dziś mamy przyjemność zakomunikować, że druga wersja adaptacji (Milestone 2 Release) jest już dostępna do ściągnięcia.

The Ultima 6 Project – bo tak nazywa się ta modyfikacja - nie jest finalnym produktem (stadium alpha). Aczkolwiek wedle pierwszych opinii prezentuje się znacznie lepiej niż wcześniejsza wersja, Milestone 1 Release. Do odpalenia wymagana jest pełna wersja Dungeon Siege z najnowszymi patchami, a także Ultima VI. W modzie znajdziemy kilka dodatków w stosunku do oryginału, np. nowe zaklęcia, poprawioną grafikę, nowe lokacje itd.

Grupa Archont odpowiedzialna za U6P, zapowiada w kolejnej wersji znacznie więcej poprawek i ulepszeń. Docelowo teren gry ma być równy dwóm kilometrom kwadratowym – licząc samą powierzchnię świata Britannia. Nie powinno także zabraknąć nowych scenariuszy i ulepszonego systemu dialogowego, podobnego do tego z Ultimy VII. Warstwa dźwiękowa oraz muzyczna także ma być opracowana na nowo.

Ludzie skupieni przy Archont rozpoczęli pracę nad modyfikacją w 2001 roku. Przez ten okres zmieniały się koncepcje i dochodziły interesujące pomysły. W ostatnich miesiącach prace znacznie przyśpieszono, dzięki czemu możemy dziś cieszyć się The Ultima 6 Project. Według deweloperów, pełna wersja alpha powinna być dostępna pod koniec roku.

Strona domowa The Ultima 6 Project dostępna jest spod tego linku. Znajdziecie tam wspominany mod do ściągnięcia (~230 MB), a także podstawowe informacje na ten temat.

Druga wersja modyfikacji Ultima VI już dostępna - ilustracja #1
Druga wersja modyfikacji Ultima VI już dostępna - ilustracja #2