Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2021, 11:25

Age of Empires 4 ozłocone - prace nad grą ukończono tydzień przed premierą

Prace nad Age of Empires 4 zostały ukończone. Tym samym nic nie zagraża już zaplanowanej na przyszły tydzień premierze.

AGE OF EMPIRES 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Relic Entertainment
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Gatunek: RTS
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 28 października 2021 r.

Mamy dobre wieści dla fanów historycznych RTS-ów. Studio Relic Entertainment ogłosiło, że gra Age of Empires IV osiągnęła złoty status. Oznacza to, że prace nad nią zostały ukończone i nie musimy już obawiać się żadnych opóźnień (casus Cyberpunk 2077 był rzadkim wyjątkiem od tej reguły).

Przypomnijmy, że Age of Empires IV zmierza wyłącznie na PC i ukaże się 28 października tego roku. Twórcy nie planują polskiej wersji językowej. Grę będzie można kupić w serwisach Steam oraz Microsoft Store. Produkcja od dnia premiery będzie również dostępna w ofercie abonamentu Game Pass.

Na oficjalnej stronie gry pojawił się artykuł przybliżający sylwetkę Iwana III Srogiego. Jego dokonania są jedną z głównych inspiracji w The Rise of Moscow, czyli jednej z czterech kampanii dla pojedynczego gracza, które Age of Empires IV zaoferuje w dniu premiery.

W The Rise of Moscow naszym zadaniem będzie przeobrażenie niewielkiej osady w stolicę mocarstwa. Będziemy musieli zjednoczyć zwaśnione frakcje Rusi oraz przeciwstawić się chanowi Mongołów.

  1. Age of Empires – oficjalna strona serii
  2. Widziałem Age of Empires 4. Nie wiem, czy ta gra ma sens (zapowiedź)